Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Zápas sezóny zvládly Kosořice na výbornou
Vydáno dne 20. 06. 2010 (1584 přečtení)

V boji o bytí a nebytí v příštím ročníku I.B třídy si to na výborně připraveném pažitu rozdaly Kosořice s Beznem. Hosté sice přijeli bez distancovaných Bajera a Parýzka, ale nabuzeni vítěznou brankou po vyloučení dvou spoluhráčů v minulém kole.

Sokol Kosořice - SK Bezno-Sovinky  5:1 (5:0)

Až na úvodní příležitost bezenského Dubského ze třicáté vteřiny utkání si domácí nemohli lepší začátek ani přát. Ve třetí minutě nacentroval Kořínek do vápna, obránce ve skluzu míč nezasáhl a Madyar do protipohybu brankáře poprvé změnil skóre na světelné tabuli. Druhý zásah přidali domácí o čtyři minuty později po přímém kopu Mosiurczaka z hranice pokutového území, který parádní ranou zamířil do šibenice. Hosté marně zastavovali soupeřovi akce. Další možnost po přihrávce Kořínka a ráně Sabola gólman konečky prstů vyrazil, před dorážejícím Madyarem na poslední chvíli zasáhl obránce. Domácí v této fázi hry předčili soupeře po všech stránkách, ve 22. minutě navíc znovu udeřili. Kořínkův pas poslal Hrechko před branku a Macháčova střela mířila pouze do obránce. Na odražený míč nejhbitěji vyrazil opět Hrechko a před brankářem vypíchl míč pro Macháče, který měl před sebou prázdnou branku - 3:0. Výbornou půlhodinu Kosořic zakončili hráči po rohovém kopu, kdy obránce odhlavičkoval míč na značku pokutového kopu a Kořínek ukázkovými nůžkami poslal míč za Kamešova záda počtvrté. Bezenského gólmana o několik minut později zastoupil na brankové čáře obránce proti střele Hrechka. Hosté se osmělili až v závěru prvního poločasu střelou Kadlece, z následného rohového kopu zastavil Kicelukovu kličkovanou vápnem až vyběhnuvší Kortus. Hosté na několik minut zavřeli soupeře před pokutové území, další příležitost však měli domácí. Pár vteřin před odchodem do kabin byl na hranici vápna faulován unikající Sabol a tentýž hráč krásnou ranou pod břevno stanovil poločasový výsledek.

Mnoho fanoušků z celého okresu si našlo cestu do kosořického areálu na toto pikantní utkání. Nejvíce o sobě dávali vědět příznivci Kropáčovy Vrutice s vlajkou a bubnem sympatizující s mužstvem Bezna. Několik příznivců si připravilo transparent s nápisem "Hola hola, okres volá", s čímž se hráči Bezna ještě nechtěli smířit. Do druhého poločasu totiž vstoupila obě mužstva v opačných rolích. Domácí začali dost vlažně a hosté z územní převahy vytěžili branku již po devíti minutách hry. Přímý kop od postranní čáry usměrnil hlavou střídající Václav Novák do kosořické sítě. Vstřelená branka logicky hostujícímu celku vlila novou krev do žil a proti tvrdé střele Möbiuse musel Kortus vytasit pohotový zákrok. V 66. minutě po přetaženém centru zůstal na zadní tyči nekrytý Kolařík, ale hlavičkou zacílil vedle. V dalších minutách už Kosořičtí většinu akci soupeře eliminovali a naopak mohli své vedení ještě zvýšit. Po brejku v 76. minutě si Hrechko vyměnil míč se střídajícím Michalem, osamocený Hrechko sice krásně vypálil pod břevno, ale sudí na pomezí signalizoval postavení mimo hru. Poté se střelecky nedařilo ani Darmošovi, kdy po souboji s obráncem a brankářem měl prázdnou branku, z úhlu však zamířil těsně vedle. Do druhého poločasu střídající brankář Kořínek ještě zmařil vyložené šance Michalovi a Darmošovi, své čisté konto by však raději vyměnil za vítězství svého týmu.
  • Branky: 3. Madyar, 7. Mosiurczak, 22. Macháč, 29. Kořínek, 45. Sabol - 54. Václav Novák
  • Rozhodčí: Hocek - Bartůšek, Čermoch
  • Diváků: 315 !!!
  • ŽK: 4:4
  • Kosořice: Kortus - Grus, Maška, Štecher, Bašus - Madyar (74. Michal), Mosiurczak, Sabol, Kořínek - Macháč (65. Darmoš), Hrechko (79. Sedláček)
  • Bezno: Kameš (46. Kořínek) - Bernard, Pavlousek, Šubrt, Martin Gruncl (74. Ondřej Novák)- Dubský, Kadlec, Möbius, Petr Gruncl (46. Václav Novák) - Kolařík, Kiceluk
Sokol Kosořice - SK Bezno - Sovinky 5:1
FK Slovan Lysá n/Labem - SK Polaban Nymburk "B" 1:2
AFK Milovice - Sokol Luštěnice 4:1