téma * Zkušení hráči Mělníka potrestali všechny chyby
Vydáno dne 28. 08. 2010 (1148 přečtení)

Do kosořické sestavy se vrátili dva rekonvalescenti, ale další dva hráči v dnešním duelu chyběli. Po úvodním vítězství Kosořičtí zavítali na hřiště nováčka s cílem navázat na domácí zápas.

FC Mělník - Sokol Kosořice  5:1 (2:1)

Hosté se v úvodu pomaleji rozjížděli, ale jejich snaha postupně gradovala. Již v osmé minutě na Maškův centr nedosáhl osamocený Kiceluk. O pět minut později tentýž hráč dostal míč do běhu od Mosiurczaka a celou akci úspěšně zakončil Macháč. Po vstřelené brance se Kosořičtí začali vytrácet ze hřiště a i když měli hosté ve svých řadách několik starších hráčů, chuť po fotbale jim rozhodně nechyběla. Domácí vyrovnali z první příležitosti Šmídem po pěkném vysunutí Morávka. Po necelých deseti minutách Mělničtí vývoj utkání zvrátili na svou stranu, na spolupráci Fingerhuta s Králíkem nedokázala kosořická obrana zareagovat. Hostující hráči dávali soupeři až příliš místa, hráči Mělníka jednoduchou hrou nechali běhat soupeře mezi sebou. Až v závěru prvního poločasu chytli hráči Kosořic druhý dech. Nejprve z hranice vápna orazítkoval Sabol tyč a o chvilku později vrátil Macháč přetažený centr před branku, kde Adámkovi na brankové čáře skočil do střely Veltruský.

Do druhého poločasu vstoupily Kosořice opět nadějně, už po třech minutách hry odkopával míč z brankové čáry Suchý. Hosté se však nevyvarovali chyb a byli po zásluze potrestáni. V 55. minutě domácí na nic nečekali a rozehráli míč po faulu před velkým vápnem. Než stihli Kosořičtí zareagovat, střílel Králík do brankáře a odražený míč usměrnil hlavou do sítě Patera. S ubíhajícím časem hosté znervózněli a řada akcí skončila nepřesnou rozehrávkou. Jedna z těch povedenějších volala po brance, centr Kiceluka však Macháč hlavičkoval do míst, kde stál gólman. Kosořice v držení míče měli sice navrch, ale brejky Mělníka povětšinou znamenaly nebezpečí pro Dufkovu branku. V 77. minutě si domácí Králík položil obránce, střelecky se mu nakonec tato šance nezdařila. V závěru utkání bylo po zásahu Králíka již definitivně jasno, domácí vyšachovali defenzívu soupeře a o třech bodech bylo rozhodnuto. Na vítězství Mělníka by už nic nezměnila ani případná branka Adámka, po rohovém kopu zamířil hlavou nad. Ukázku kosořického zmaru v tomto utkání předvedli Fingerhut se střídajícím Malinským, když proti přesile soupeřových hráčů dokázali se štěstím uspět - 5:1.
  • Branky: 30. a 81. Králík, 21. Šmíd, 55. Patera, 90. Fingerhut - 13. Macháč
  • Rozhodčí: Macháček - Šípek, Novotný