Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Černá série s Luštěnicemi je u konce
Vydáno dne 19. 09. 2010 (1144 přečtení)

Páté kolo nabídlo v Kosořicích zajímavé derby, kde místní sokol změřil síly s luštěnickým. Bilance vzájemných duelů posledních let hovořila jednoznačně pro hostující celek.

Sokol Kosořice - Sokol Luštěnice  2:0 (1:0)

Do utkání výborně vstoupili domácí a v úvodu několikrát luštěnickou obranu pozlobil hbitý Malík. Již v šesté minutě si na Sabolovu přihrávku mezi obránce seběhl Kiceluk, jehož únik zastavil až nedovoleným zákrokem hostující gólman. Střelu ze značky pokutového kopu však už kosořickému útočníkovi nezmařil. Hráči Luštěnic zahrozili v deváté minutě, ale velkou měrou jim k tomu dopomohl kosořický brankář, kterému vypadl míč z rukavic těsně vedle branky. V dalších minutách se hrála překopávaná z jedné strany na druhou a diváci tedy viděli zajímavější situaci až po půlhodině hry. Z nepřesné rozehrávky mohl těžit luštěnický Lafek, brankář Dufek včasným vyběhnutím jeho snahu zastavil. Kosořice po vstřelení branky nedokázaly navázat na úvod zápasu a míč z jejich kopaček se k Vlkovi v brance dostával jen sporadicky. V závěru prvního poločasu mohl domácí vedení zvýšit Sabol, který nejprve z přímého kopu mířil těsně vedle a po rohovém kopu Malíka řádně protáhl soupeřova brankáře.

Hráči Kosořic si jistě vzpomněli na jarní utkání v Luštěnicích, kdy po změně stran v rychlém sledu dvakrát inkasovali. Tentokrát začali obezřetněji a po hodině hry málem sami udeřili. Macháč posunul na hranici vápna Sabolovi, jehož technickou střelu Vlk bravurně vyrazil. V 68. minutě si zkušený brankář hostí připsal další důležitý zákrok, když Sabolovu střelu vyrazil k Macháčovi, ale jeho dorážku dokázal vyrazit mimo. O čtyři minuty později uklidnil své spoluhráče Kiceluk. Kosořický útočník potrestal zaváhání obrany a po kličce brankáři poslal domácí do dvoubrankového vedení. Hráči Luštěnic čelili pozorné a důrazné hře soupeře, až na pár náznaků Dufka v brance výrazněji neohrozili. Až v 76. minutě na centr nejvýše vyskočil Kopa a tentokrát se v brance blýskl Dufek. O několik minut později na chvíli nekrytý Holčapek mířil hodně nepřesně. V závěru domácí kontrolovali hru daleko od své branky.
  • Branky: 6.(pen.) a 72. Kiceluk
  • Rozhodčí: Svoboda - Banák, Šmejkal
  • Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Štecher, Bašus - Malík, Adámek, Sabol, Briestenský (75. Darmoš) - Macháč (80. Vavrik), Kiceluk (90. Batala)
  • Luštěnice: Vlk - Archman, Brdička, Kopa, Dušička (69. Antl) - Hrdlička (61. Drahota), Pavlíček, Hůlka, Jakubův - Holčapek, Lafek