Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Gólově bohaté utkání ve prospěch Kosořic
Vydáno dne 17. 10. 2010 (1214 přečtení)

Záryby z pozice druhého týmu tabulky dorazily do Kosořic pouze s jedním hráčem na střídání. Také Kosořice oproti minulému utkání musely nahradit dva zraněné hráče ze základní sestavy.

Sokol Kosořice - Sokol Záryby  6:2 (2:1)

Od počátku zápasu se v Kosořicích hrál pohledný fotbal plný zajímavých okamžiků. Hned po pár minutách se po brejku neprosadil slabou střelou hostující Ledecký a v sedmé minutě nezměnil skóre ani jeho spoluhráč František Valentin. Domácí si několikrát nedokázali rozebrat hráče soupeře, hráči Záryb se však střelecky prosadili. Nejlepší obrana je útok. To v dnešním duelu platilo u obou mužstev dvojnásob, hlavně ale u fotbalistů Kosořic. Ve 12. minutě napřáhl z dvaceti metrů Kiceluk a míč odražený od břevna dopadl podle výroku sudích před brankovou čáru. Macháčovu dorážku do odkryté branky hosté zažehnali alespoň za cenu rohového kopu. Po zahrání domácí Tomášek pohotovou střelou orazítkoval tyč a Malík nastřelil obránce. Z následného rohového kopu byli Kosořičtí za svou aktivitu odměněni vedoucí brankou, poděkovat však museli zárybskému Františku Valentinovi, jenž si srazil míč do vlastní sítě. Hráči Záryb v některých pasážích hry působili fotbalovějším dojmem, ale ani další jejich pokus gólem neskončil. Ve 29. minutě však kosořický hráč nešťastně zasáhl hráče soupeře a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Hallík. Před poločasovým hvizdem se nakonec domácí opět ujali vedení. Po autovém vhazování přihrál Adámek na hranici vápna Sabolovovi, jehož následnou ránu nasměroval jeden z obránců do protipohybu brankáře.

Po změně stran se opět hrálo nahoru dolů a obě mužstva v úvodu nevyužila několik slibných příležitostí. Asi rozhodujícím okamžikem utkání byla 61. minuta, kdy Malík přihrál dlouhý míč Grusovi. Ten však dokázal v obtížné situaci odcentrovat a Kiceluk prostřelil vše co mu stálo v cestě. Tato desetiminutovka byla pro diváky jistě nejzajímavější, vždyť také viděli hned čtyři branky. V 64. minutě se zdálo, že přímý kop Sabola skončí nad brankou. Od břevna odražený míč vystřelil Malík do odkryté branky, míč náhle změnil směr o nerovnost na trávníku a Kosořičtí rázem vedli o tři branky. Minutu poté to bylo již o čtyři, když se Kiceluk neunáhlil a přihrál nabíhajícímu Macháčovi, který do prázdné branky zvýšil už na 5:1. Domácí následně inkasovali po rohovém kopu zásluhou hlavičkujícího Františka Valentina. Hráči Kosořic na pár minut polevili a Zárybští několikrát zahrozili. Největší příležitost nevyužil Schütz a na druhé straně po Kicelukově nabídce jen o kousek minul Sabol pravou Kvasničkovu šibenici. Agilní Kiceluk byl pro hostující zadáky noční můrou, v 72. minutě jeho parádní slalom žádný z hráčů nezastavil. Brankou ale nakonec také neskončil, správný čas na zakončení totiž kosořický útočník prováhal. V 81. minutě tentýž hráč načasovanou přihrávkou našel Sabola, který celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou před odkrytou branku na Macháče - 6:2.
  • Branky: 65. a 81. Macháč, 13. F. Valentin (vl.), 43. Sabol, 61. Kiceluk, 64. Malík - 29. Hallík (pen.), 67. F. Valentin
  • Rozhodčí: Kinčl - Kratochvíl, Neumann