Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Bělé se málem podařilo odvézt bod z Kosořic
Vydáno dne 31. 10. 2010 (1099 přečtení)

Derby v I.B třídě proti sobě svedlo sousedící týmy v tabulce, které v minulém kole shodně prohrály 2:1. Obě mužstva sbírají body hlavně doma, mírnou výhodu tedy měli Kosořičtí.

Sokol Kosořice - SK Bělá pod Bezdězem  3:2 (1:2)

To se potvrdilo i v úvodu utkání, kdy domácí začali náporem. Ve druhé minutě prodloužil Macháč do běhu Kicelukovi, jehož rána slabší nohou skončila nezdarem. Podobně se vedlo také Malíkovi po chybě Vrabce ve středu hřiště. Kosořičtí neuspěli ani do třetice, kdy hlavní arbitr nařídil nepřímý volný kop z hranice pokutového kopu. Sabolovu ránu zastavila pevně stojící zeď. Po čtvrt hodině hry se poprvé vážněji osmělili hosté, padající míč v pokutovém území usměrnil Fischer špičkou kopačky přesně k tyči. Domácí se po obdržené brance pokoušeli o rychlou odpověď, pozorně bránící hráči soupeře však většinu útoků eliminovali a čekali na svou příležitost k rychlým protiútokům. Jako například ve 22. minutě Arient na hranici vápna posunul do strany na Hodovance, kterému gólovou radost překazilo břevno. Ve 33. minutě však Bělští nakonec odskočili na rozdíl dvou branek z pokutového kopu. Trochu přísný verdikt hlavního rozhodčího za hraní rukou využil kapitán Vrabec. Před odchodem do kabin alespoň trochu vylepšil stav utkání z pohledu Kosořic Kiceluk, když Madyarem získaný míč poslal za Valešovy záda.

Na začátku druhého poločasu se hrála vyrovnaná partie. V 58. minutě opět zafungovala spolupráce Madyar Kiceluk a druhý jmenovaný vyrovnal střelou podél gólmana. Začínalo se tak od začátku, vstřelená branka však vlila domácím novou krev do žil. Hráči Bělé dlouho úspěšně odolávali, jedinou skulinku po přesném pasu Madyara nevyužil Kiceluk. Na druhé straně se po delší odmlce připomněli také hosté, hlavička Zahrádky ale gólové parametry neměla. Samotné rozuzlení přinesl až závěr utkání, ve kterém se nejprve domácí dožadovali pokutového kopu při zákroku na Kiceluka, sudí byl však jiného názoru. V 90. minutě to vypadalo, že Kosořičtí doma ztratí první body. V nastaveném čase domácí rozehrávali z vlastní poloviny dlouhý pasem do pokutového území, kde obránce v souboji s Darmošem odhlavičkoval míč pouze do vzduchu a Sabol z jedné trefil v obtížné situaci přesně k tyči - 3:2.
  • Branky: 43. a 58. Kiceluk, 90.(+1) Sabol - 15. Fischer, 33. Vrabec (pen.)
  • Rozhodčí: Salač - Chrastina, Kuka