téma * Skončila první část sezóny a domácí neporazitelnost
Vydáno dne 14. 11. 2010 (1187 přečtení)

Závěrečné kolo podzimu nabídlo v I.B třídě mnoho zajímavých duelů. Kosořičtí na svém hřišti zakončili sérii okresních derby proti střelecky nejlepší ofenzívě soutěže.

Sokol Kosořice - SK Kosmonosy  0:2 (0:1)

V úvodních minutách ofenzivní sílu Kosmonos domácí eliminovali aktivní hrou, jenže stačila nepozornost ve vlastním vápně a hosté z brejku otevřeli skóre Horákem. Kosořice se i nadále pokoušely kombinovat po zemi, ale až na několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti si výraznější příležitost nevypracovaly. Naopak hosté z další přímočaré akce mohli skórovat, tentokrát své sólo Keszeg nezakončil přesně. Mladé pušky z Kosmonos začaly více napadat rozehrávku domácích, rychlostí a důrazem vybojovaly řadu míčů. V 19. minutě hostující hráči za obranou naznačili, že nechtějí hrát a nabíhající hráč z druhé vlny poslal přihrávku před branku. Zde číhajícímu Davidu Maškovi už asistent na pomezí zvedlým praporkem akci zastavil. Domácí se o slovo přihlásili až v závěru prvního poločasu, sérii několika přímých kopů z hranice vápna však Sabol zakončil nepřesně.

Doposud největší šanci si Kosořičtí nechali na úvod druhého dějství. Kiceluk se na hranici vápna zmocnil míče a slalomem se dostal až před brankáře, kde však mířil pouze vedle branky. Kosořice začaly stejně jako na začátku zápasu, z jejich aktivity se ale otřáslo pouze břevno po další Sabolově standardní situaci. Kosmonoští neměli tolik střeleckých příležitostí co soupeř, ale těch několik pokusů většinou zavánělo gólem. Jako například při akci Davida Mašky z levé strany, kdy míč před brankovou čárou zastavil domácí hráč. Domácím se nedařilo ani po rohových kopech, v 83. minutě odvrátil soupeř opět k rohovému praporku. Sabol místo centru vzal celou akci na sebe a jedovatou střelu do horního růžku vytáhl Hošťálek parádním zákrokem. Křečovitá snaha Kosořic v závěru utkání místo příležitostí přinesla spíše řadu nepřesností. V nastaveném čase navíc domácí zariskovali a dva hráči Kosmonos šli na osamoceného brankáře. Od poloviny hřiště unikající David Maška předložil míč Keszegovi a ten doklepl do prázdné branky - 0:2.
  • Branky: 4. Horák, 90. Keszeg
  • Rozhodčí: Šmejkal - Banák, Svoboda