téma * Kosořice mohly po delší době venku bodovat
Vydáno dne 27. 03. 2011 (1435 přečtení)

V úvodní jarním kole čekala kosořické fotbalisty cesta na půdu nevyzpytatelné Kropáčovy Vrutice. Dvanáctý celek tabulky, usilující o udržení v soutěži, na poslední chvíli nepovolil hostování bratrské dvojici Korcových v Benátkách nad Jizerou.

Slavoj Kropáčova Vrutice - Sokol Kosořice  2:1 (0:1)

V dnešním utkání je vrutický trenér postavil do útoku vedle sebe. V prvních minutách však zahrozili hosté Malíkem, na druhé straně využil Martin Korec okénko ve středu obrany soupeře a Dufek musel poprvé vážněji zasahovat. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, obě mužstva postrádala přesnost a klid ve finální fázi. Až po půlhodině hry se opět Martin Korec prosadil přes obránce, jenže opět výborný zákrok brankáře mu překazil gólovou radost. Domácí neuspěli ani při závaru před kosořickou brankou. Kosořice si v prvním poločase mnoho příležitostí ze hry nevypracovaly, a tak musely spoléhat na standardní situace. Na Sabolův přímý kop od postranní čáry nikdo ze spoluhráčů nedosáhl, i když Adámkovi chyběly centimetry. Ve 37. minutě se šikovně u vápna uvolnil Kiceluk, což musel domácí obránce hasit za cenu faulu. Míč si postavil Sabol a technickou střelou k tyči otevřel skóre.

Hosté museli své vedení uhájit ještě dlouhých pětačtyřicet minut. Z těch ovšem uběhlo necelých pět. Po výkopu Dufka domácí ihned poslali dlouhý míč za obranu a Martin Korec konečně mířil do černého. Remízový stav nemusel trvat dlouho, jenže Sabol po získání míče uvnitř pokutového území mířil pouze do boční sítě. Poté se hosté na chvíli odmlčeli vinou nepřesností v rozehrávce, jenže ani soupeř toho v ofenzívě mnoho nevymyslel. V 64. minutě si Kosořičtí připsali vydařenou akci, na jejímž konci míč pouze tečoval Sabol a Kiceluk na zadní tyči mířil vedle. O čtyři minuty později se míč opět dostal ke Kicelukovi, jeho ránu z malého vápna bravurním zákrokem vyrazil brankář. Z následného rohového kopu Sabola vyskočil nejvýše Bašus, jeho pokus opět Manžel dobře vyrazil a dotírající Kiceluk se k zakončení už nedostal. Rozhodující okamžik zápasu přinesla 73. minutě a výběh hostujícího brankáře mimo vápno, kde mu míč zasáhl ruku u těla. Hlavní rozhodčí okamžitě zapískal a Dufka vyloučil. Na jeho místo přišel náhradní gólman a z přímého kopu hned inkasoval - 2:1. V závěrečné patnáctiminutovce si Kosořičtí i v deseti vypracovali několik příležitostí a za svou snahu si minimálně bod zasloužili. Žádnou však neproměnili a Kropáčova Vrutice si připsala tři důležité body.
  • Branky: 49. Martin Korec, 73. Michal Korec - 37. Sabol
  • Rozhodčí: Hurych - Šafránek, Černý