téma * Kosořický (ne)vydařený zápas
Vydáno dne 17. 04. 2011 (1310 přečtení)

Kosořice v dalším kole I.B třídy mohly po zaváhání soupeřů ve středu tabulky bodově odskočit, jenže o záchranu bojující Lužec se bez bodů domů vracet určitě nechtěl.

Sokol Kosořice - AFK Eletis Lužec n/Vltavou  2:1 (0:1)

Hned po několika vteřinách skočil domácímu brankáři míč mimo vápno, kde ho následně opět chytil. Z nařízeného přímého kopu ale hosté nic kromě nastřelené zdi nevymysleli. Začátek patřil hráčům Lužce a to i díky přičinění domácích hráčů. Ti si nedokázali vyměnit více přihrávek za sebou a hosté vycítili šanci. Ve 12. minutě po rohovém kopu orazítkoval Martin Kučaba vzdálenější tyč a o minutu později se musel kosořický brankář hbitě natahovat po hlavičce Uhera. Domácí obrana si často v soubojích se soupeřem počínala nedovoleně, ze standardních situací si však další střeleckou pozici nevypracovali. Po čtvrt hodině hry začali Kosořičtí hru vyrovnávat a v permanenci byl náhle i lužecký gólman. Ten nejprve zakročil před dotírajícím Kicelukem a o chvíli později kontroloval nepřesnou hlavičku Macháče. Ve 33. minutě si domácí obrana před vlastním vápnem sama zkomplikovala situaci a po souboji před brankou nařídil hlavní arbitr pokutový kop, který Hrdlík bezpečně proměnil. Málo vídaná situace se odehrála hned po rozehrávce ze středového kruhu. Sabol okamžitě dlouhým pasem našel Madyara, na jehož kličku zareagoval obránce pozdě a rozhodčí podruhé v krátké době ukázal na značku pokutového kopu. Sabolovu ránu však Prislupský vyrazil a do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Po změně stran začaly Kosořice s větší chutí a Sabol načasovanou přihrávkou vybídl Madyara, který už nestačil lépe zamířit než do brankáře. Skóre zůstalo neměnné i po přečíslení, kdy Kiceluk mířil hlavou nad a na druhé straně po střele Uhera proletěl míč podél brankové čáry. Až v 66. minutě zůstal domácí Kiceluk mezi obránci, kam mířila přihrávka od Malíka. Kosořický útočník oběma hráčům utekl a prostřelil také Prislupského v brance - 1:1. V těchto minutách se hrálo pouze na lužeckou branku a v 73. minutě domácí zásluhou pěkné rány Malíka z rohu velkého vápna otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Kosořice se pokoušely své těsné vedení navýšit, Macháč po Kicelukově přihrávce mířil nad a Malíkovu ránu z přímého kopu brankář bravurně vyrazil. Pojistku mohl přidat i obránce Sedláček, ale střela z jedné také minula cíl. Tu největší možnost však nevyužil v 90. minutě střídající Batala, kdy mu osamocený Madyar naservíroval míč před prázdnou branku, ten však přestřelil.
  • Branky: 66. Kiceluk, 73. Malík - 33. Hrdlík (pen.)
  • Rozhodčí: Pejša - Kalík, Švagr