Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Velikonoční nadílku bodů získal soupeř
Vydáno dne 23. 04. 2011 (1301 přečtení)

V derby I.B třídy Luštěnice přivítaly Kosořice, které se drží v horním středu tabulky. Po třech bodech toužící celek domácích se k nim chtěl přiblížit na rozdíl dvou bodů.

Sokol Luštěnice - Sokol Kosořice  2:1 (0:0)

V prvních minutách hry začali lépe domácí, respektive Zikmunda, na kterého směřovala většina přihrávek. Po čtvrt hodině hry začali hosté více přistupovat k hráčům soupeře a zlepšili také kombinaci. V 17. minutě mohl z hranice vápna otevřít skóre kosořický Madyar, v nadějné pozici mířil těsně vedle. Fotbalisté Kosořic byli v těchto minutách jednoznačně aktivnějším mužstvem, naopak luštěnické nákopy na útočníky vyznívaly naprázdno. Obrovskou tutovku připravil pro Malíka na malém vápně Kiceluk, ale kosořický záložník míč netrefil. O chvíli později se po Sabolově přihrávce neprosadil tvrdou ranou ani Macháč. Poté hra opadla a po zbytek prvního poločasu již diváci slibnější okamžik neviděli.

Přestávka již po několikáté hostujícímu mužstvu spíše uškodila a Luštěnice ze dvou rohový kopů měly blízko ke vstřelení úvodní branky. Po několika minutách se Kosořičtí dostali více do hry a začali se opět rodit šance i před Skalákem. Madyarovu přihrávku si Macháč sice zpracoval mezi dvěma obránci, ale zakončení scházelo více přesnosti a razance. Diváci se tak první branky dočkali až po hodině hry, kdy si Madyar pokryl míč ve vápně a následný centr na zadní tyči uklidil za bezmocného brankáře Kiceluk. Hosté začali příliš bránit hubený náskok a po několika náznacích domácí srovnali díky hlavičce Lafka po rohovém kopu. Obránci Luštěnic poté všechny míče nakopávali na své hroty, kterým se dařilo v osobních soubojích. V 80. minutě si Zikmunda pokryl míč před dvěma obránci a střelou z hranice vápna poslal domácí do vedení. Je škoda, že v utkáních těchto soupeřů na půdě Luštěnic jsou rozhodčí až příliš vidět. Není tedy divu, že zápas byl velice emotivní a závěr netřeba komentovat. Rozhodčí naposledy foukl do píšťalky v 88. minutě, což kosořické příznivce už ani nepřekvapí. Kosořičtí si však utkání prohráli sami neproměněnými šancemi, ale je škoda, že trojice arbitrů hostujícímu celku zápas úplně znechutí.
  • Branky: 72. Lafek, 80. Zikmunda - 61. Kiceluk
  • Rozhodčí: Chrudimský - Hamřík, Křenek
  • Kosořice: Dufek - Grus, Batala, Štecher, Sedláček (84. Darmoš) - Madyar, Tomášek, Sabol, Malík - Macháč, Kiceluk
  • Luštěnice: Skalák - Archman, Pavlíček, Hůlka, Brdička (80. Antl) - Bartoň (64. Lafek), Hrdlička (75. Janek), Jakubův - Holčapek, Zikmunda