téma * Po třízápasovém půstu opět vítězství
Vydáno dne 15. 05. 2011 (1195 přečtení)

Přestože televize vysílala hokejový zápas českých hokejistů o bronz, prestižní derby v I.B třídě přilákalo služnou diváckou návštěvu.

Sokol Kosořice - SK Rejšice  2:1 (2:0)

Fotbalisté Rejšic v úvodu navázali na současné výsledky a začali aktivněji. Z náporu v prvních minutách hry se prosadil Marek Rys, jehož rána překonala brankáře, tomu však nakonec pomohla tyč. V šesté minutě lehce usměrňoval míč také hostující Putorík, jenž mířil těsně vedle. Rejšičtí dobrým pohybem kombinovali na půlce soupeře, při ztrátě míče se osmělovali také domácí. V 18. minutě se domácí z první příležitosti ujali vedení. Faul před pokutovým územím potrestal Sabol, jeho levačka byla nekompromisní a Tvaroh se po výstavní střele natahoval marně. Rejšice měly i v dalších minutách územní převahu, ale šance Jona a zejména Marka Ryse brankou neskončily. Naopak domácí z ojedinělé příležitosti navýšili skóre. Po dlouhém nákopu se srazili dva hráči hostí a Kiceluk místo střely přihrál osamocenému Lenerovi. Ten se podíval kde stojí brankář a s přehledem rozvlnil síť podruhé. Závěrečné minuty prvního poločasu nabídly strhující podívanou. Nejprve kosořický Sabol trefil spoluhráče Tomáška, od kterého se míč odrazil do protipohybu brankáře, střela nakonec skončila těsně vedle. Na druhé straně Putorík několikrát z dobré pozice mířil nad. Poslední slovo měli domácí, kdy hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop za faul na Batalu. Proměňování pokutových kopů je v poslední době pro kosořické fotbalisty velký problém. I tentokrát Tvaroh vystihl Sabolovi stranu a střelu vyrazil.

Hosté vstoupili do druhého poločasu s jasným cílem rychle zdramatizovat utkání, jenže více práce měl rejšický brankář. Sabolova rána od postranní čáry nadělala Tvarohovi nemalé problémy. Kosořice dlouho pozorně bránily postupné útoky soupeře, stačila však jediná chybička a Rejšice snížily. Hofírek nechtíc na sebe natáhl oba soupeřovi hráče do lajny a před Hermanem se otevřela dálnice, na jejímž konci tvrdě vypálil pod břevno - 2:1. S nejvíce střeleckými pokusy na kontě v tomto utkání byl bezesporu domácí Sabol, který se o toto prvenství nechtěl s nikým dělit a tak dál zaměstnával Tvaroha v brance. Táhlá střela ze 30 metrů mířila nepřesně a ránu mířící do šibenice vytáhl rejšický gólman bravurně mimo své tyče. V závěru se hrálo už jen na jednu branku, Kosořičtí navíc nedokázali podržet míč, což soupeři vyhovovalo. Křečovitá snaha Rejšic v posledních minutách už další šanci nenabídla a domácí těsné vedení uhájili.
  • Branky: 18. Sabol, 37. Lener - 71. Herman
  • Rozhodčí: Švejda - Bartůšek, Svoboda