téma * Kosořice opět poločasové vedení neuhájily
Vydáno dne 21. 05. 2011 (1418 přečtení)

Kosořice v netradičním dopoledním čase zajížděly do Záryb, které na jaře marně hledají podzimní formu. Hosté však ještě venku nezvítězili. Bylo tedy otázkou, kdo bude v dnešním duelu úspěšnější.

Sokol Záryby - Sokol Kosořice  3:2 (1:2)

Hosté po úvodní rozehrávce hned vybojovali rohový kop, ale na zadní tyči nekrytý Batala na míč nedosáhl. Tentýž hráč ve třetí minutě odkopl míč z vlastního pokutového území, na polovině hřiště hlavou prodloužil Lener, důrazný Kiceluk obešel stopera i brankáře a Kosořice vedly. V dalších minutách Kosořičtí přenechali iniciativu soupeři, pokusy ze střední vzdálenosti nebezpečné příliš nebyly. Zárybský brankář také mnoho práce neměl, pokud ale hosté zaútočili musel být velice pozorný. Ve 33. minutě si kosořický Grus narazil míč s Lenerem a okamžitě hledal před brankou Kiceluka. Ten však v dobré pozici netrefil míč ideálně. Fotbalisté Záryb na svou větší příležitost čekali až do 39. minuty. Za kolektivní výkon a bojovnost byli odměněni vyrovnávací střelou Štěpánka. Uběhlo jen pár vteřin a individuální akcí se blýskl kosořický Sabol. S míčem u nohy udělal z obránců pouhé diváky a vrátil svému týmu vedení.

Domácí, s věkově staršími hráči než soupeř, vyběhli do druhého dějství s větším nasazením a v 53. minutě vyrovnali zásluhou Krajíčka, který si poradil i s přesilou obránců. Půl hodiny před koncem viděli diváci asi nejzajímavější pasáž utkání. V 66. minutě si míč přikryl kosořický Darmoš a střelou z otočky orazítkoval tyč. Zápas ale rozhodla situace na druhé straně, kdy Dušička dlouho zvažoval co s míčem až vystřelil. Jeho rána proletěla houštinou těl a skončila přesně za pravou Dufkovou tyčí - 3:2. Kosořice vrhly vše do ofenzívy, domácí se naopak zatáhli a chtěli výsledek ubránit. To se domácím nakonec podařilo, na výsledku nic nezměnila ani jedovatá rána Sabola a bravurní zákrok Kvasničky. Záryby poprvé na jaře doma zvítězily a naopak hosté navázali na neúspěchy na hřištích soupeřů.
  • Branky: 39. Štěpánek, 53. Krajíček, 71. Dušička - 3. Kiceluk, 40. Sabol
  • Rozhodčí: Jurčovský - Šnýdr, Slavkovský