Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Čekání na gól trvá již přes 180 minut
Vydáno dne 05. 06. 2011 (1161 přečtení)

Kosořice bez tří zraněných hráčů základní sestavy, avšak s navrátivším se Macháčem a Maškou, zajížděly do Bělé pod Bezdězem k důležitému utkání.

SK Bělá pod Bezdězem - Sokol Kosořice  1:0 (1:0)

Obě mužstva se nacházejí před sestupovou propastí a vítězství má pro obě strany cenu zlata. Domácí vkročili do zápasu lépe, z úvodního náporu však žádná slibná akce nevzešla. Kosořičtí z první střely soupeře vystrašili, po Kicelukově přisunutí ale mířil Macháč vedle. Za zmínku ze strany hráčů Bělé stojí až standardní situace, které se bez většího překvapení ujal Vrabec a po jeho střele to v ochozech jen zahučelo. Hostujícímu celku se podařilo zpřesnit kombinaci, ale na dostřel branky se dostávali především domácí. Ve 22. minutě po přihrávce Vrabce pěkně vystřelil Toman. Podobnou akci předvedli Bělští o šest minut později s tím rozdílem, že po sérii narážeček spoluhráči uvolnili Vrabce a ten výstavní ranou do šibenice otevřel skóre. O minutu později mohlo být pro Kosořické ještě hůř, na přihrávku Volemana však Arient ve skluzu nedosáhl. Další zajímavé momenty přinesl až závěr prvního poločasu. Vrabcův pokus z přímého kopu tentokrát musel Dufek vytáhnout vedle tyče, stejně jako ránu Arienta z hranice vápna. Kosořice několikrát soupeře přečíslily, ale ve finální fázi postrádaly více klidu. Poslední příležitost měl hostující Kiceluk, jehož rána z přímého kopu mířila těsně nad.

Hlad po bodech Kosořicím ve druhém dějství rozhodně nechyběl a od začátku se tlačily dopředu. Zejména levá strana se dokázala několikrát prosadit. Ve 49. minutě Tomášek se Sabolem vybídli Kiceluka, který překonal střídajícího brankáře Vernara, tomu však vypomohla tyč. Domácí gólman si na nedostatek práce stěžovat nemohl, technickou střelu Sabola vyrazil mimo. Kosořický středopolař v 55. minutě našel z přímého kopu na zadní tyči Macháče, jeho přihrávka před odkrytou branku žádného adresáta nenašla. Další minuty byly ve znamení marného dobývání domácí branky. Kosořičtí sice drželi soupeře na jeho polovině, ale Vernera výrazněji ohrozit nedokázali. To se povedlo až v nastaveném čase, po dlouhém nákopu do vápna přehodil Sabol vyběhnuvšího gólmana. Před jistým gólem zachránil Bělou jeden z obránců, který spolu s Darmošem po srážce poznali tvrdost brankové konstrukce.
  • Branky: 28. Vrabec
  • Rozhodčí: Šimůnek - Prislupský, Hamšík
  • Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Štecher, Sedláček (75. Darmoš) - Madyar (71. Lener), Batala, Sabol, Tomášek - Macháč, Kiceluk
  • Bělá pod Bezdězem: Valeš (32. Verner) - Dlask, Tůma, Hanibal, Hodovanec - Kühnel, Zahrádka (46. Zdražil), Vrabec (61. Švadlenka), Toman - Voleman, Arient