13.8. So 18.00 Kosořice "B" - Nová Ves 2:6 III. tř.
20.8. So 17.00 Kosořice - Lysá n/Labem 4:3 I.B tř.

3.8. St 18.00 Dobrovice - Turnov

Dobrovice - Kosořice 4:1 (4:0)
Branky: 6. a 42. Gába, 36. Jiránek, 40. Vladyka (pen.) - 87. Kiceluk
Kosořice: Dufek - Grus, Maška, Štecher, Bašus (46. Filip Briestenský) - Tomášek, Adámek, Sabol (46. Vavrik), Malík (46. Sedláček) - Lener (46. Macháč), Kiceluk

Neustávající déšť zkomplikoval první přípravné utkání fotbalistů Kosořic. Po dohodě s Dobrovicemi se utkání sehrálo na soupeřově druhém hřišti. Hned v úvodu se domácí ujali vedení po rohovém kopu. Kosořičtí v dalších minutách eliminovali soupeřovy akce a po hlavičce Adámka mohli vyrovnat, gólman byl však pozorný. U hráčů Dobrovic se začala projevovat lepší fyzická kondice z letní přípravy. V závěru poločasu tak ještě třikrát skórovali. Ve 36. minutě přetažený centr Kořínka usměrnil do odkryté branky Jiránek. O čtyři minuty později nařídil hlavní arbitr přísný pokutový kop, který s přehledem proměnil Vladyka. Čtvrtý zásah přidal Gába, jehož náběh středem hřiště hosté včas nezachytili.
Ve druhém dějství doznaly sestavy obou mužstev několika změn. Hrálo se převážně na polovině Kosořic a Dufek několikrát své mužstvo podržel pohotovými zákroky. Domácí se ve druhém poločase již neprosadili, naopak v závěru zápasu hosté alespoň zkorigovali. Kiceluk na hranici vápna nasadil jesličky obránci a následně z velkého úhlu překvapil střelou do horního růžku také brankáře.
Krchleby - Kosořice 2:4 (1:1)
Branky: 35. Hurych, 49. Patačík - 39. Sabol, 61. a 72. Kiceluk, 80. Štecher
Kosořice: Dufek (46. Martin Briestenský) - Grus (46. Bašus), Maška, Štecher, Filip Briestenský - Tomášek (46. Vavrik), Adámek, Sabol, Lener (46. Malík) - Macháč (46. Brejcha), Kiceluk

Druhé přípravné utkání v krátkém sledu absolvovali fotbalisté Kosořic na hřišti v Krchlebech. Se soupeřem z okresního přeboru si hosté zahráli více fotbal než v zápase s Dobrovicemi. Kosořičtí v úvodu častěji zaměstnávali brankáře než soupeř, první vážnější příležitost si však připsali domácí po rohovém kopu a nepřesné hlavičce. Po půlhodině hry začala kosořická aktivita opadat a rázem byli hráči Krchleb u většinu míčů dříve než soupeř. Po chybě na polovině hřiště naložili domácí s únikem dva na jednoho mizerně. Ve 35. minutě si ale Hurych seběhl do volného prostoru a podél brankáře otevřel skóre. Jenže odpověď hostí byla blesková, když Sabol vystihl záměr obránce a parádní střelou vymetl pavouky z krchlebské branky.
Na začátku druhého poločasu začali Kosořičtí na půl plynu a soupeř je po chybě potrestal druhou brankou. V 60. minutě se na hřiště opět vrátil hostující Tomášek a s ním i přesnější kombinace směrem dopředu. S rychlou odpovědí a chladnokrevným zakončením vyrukoval hostující Kiceluk po akci Filipa Briestenského s Malíkem. Kosořický snajpr poprvé poslal svůj tým do vedení v 72. minutě, když si uvnitř vápna snadno poradil s dvěma protivníky. Tečku za střetnutím udělal kosořický Štecher, který napřáhl z 25 metrů a brankář se za jeho střelou jen podíval. Soupeř nevyužil řadu dobrých příležitostí a Kosořičtí si v přípravě připsali první vítězství.
Milovice - Kosořice 4:3 (1:2)
Branky: 40. Müller, 60. Beneš, 63. Magada, 65. Růžička - 2. Macháč, 10. Kiceluk, 72. Malík
Kosořice: Dufek - Bašus, Maška, Štecher (46. Batala), Filip Briestenský - Vonášek (46. Sedláček), Adámek, Sabol, Malík (46. Tomášek) - Macháč (37. Brejcha), Kiceluk

V dalším přípravném střetnutí změřily síly mužstva z I.B třídy. Na neutrální půdě v Lipníku šly Kosořice již ve druhé minutě do vedení. Milovická obrana přihlížela rychlé souhře Vonáška s Kicelukem, na jejímž konci prostřelil brankáře Macháč. V 10. minutě hosté přidali druhou branku, kdy míč za sebe prodloužil domácí obránce, Macháč předložil před branku Kicelukovi, jenž před vybíhajícím brankářem míč lehce přizvedl za jeho záda. Milovičtí vlastními chybami a také dobrou obranou soupeře čekali na první příležitost. V dalších minutách došlo na obou stránách k několika ostřejším zákrokům a tempo rázem opadlo. O další vzruch před milovickou brankou se postaralo útočné duo Kiceluk s Macháčem, ve dvou případech však oba mířili nepřesně. Domácí si první tutovku připsali po půlhodině hry, kdy si pomalu začali vytvářet územní převahu. Po přesné kombinaci a náběhu Müllera Milovičtí zaslouženě snížili. Do konce prvního poločasu se hosté s vypětím sil bránili a zatím úspěšně.
Po změně stran defenzíva Kosořic utržila těžkou ránu a během pěti minut třikrát inkasovala. V 60. minutě vyrovnal Beneš a za okamžik krásnou střelou poslal Magada domácí do vedení. V 65. minutě navíc překvapil brankáře z velké dálky Růžička a Milovice již vedly 4:2. Hosté poté snížili na rozdíl jediné branky, Adámek vyslal Malíka a ten překonal vyběhnuvšího brankáře. Až s blížícím se závěrem utkání fotbalisté Kosořic dokázali několikrát pozlobit domácí obranu, hlavně po pravé straně aktivním Tomáškem. Poslední šanci zaznamenal kosořický Adámek, ale střela z vápna mířila těsně nad.
Kosořice "B" - Jabkenice 2:2 (1:1)
Branky Kosořice: 2x Darmoš
Kosořice: Beňa - Bešík, Heřmanský, Vítek (35. Vavrik st.), Adámek - Reitr, Pavlíček, Lutišan, Lukáš Hájek - Kalina, Darmoš

Rezerva Kosořic se před premiérovou sezónou poprve sešla a pozvala si k přípravnému utkání celek ze třetí třídy - Jabkenice. V kosořické sestavě chyběla řada hráčů z různých důvodů a v závěru prvního poločasu se smolně zranil Vítek. Fotbalovější soupeř dlouho nedokázal najít recept na vstřelení branky, to domácí zásluhou Darmoše otevřeli skóre. Nakonec se Jabkenicím podařilo vyrovnat. Ve druhém dějství začali fotbalistům Kosořic docházet síly, ale přesto šli opět do vedení po akci Darmoše. Hosté zaslouženě odpověděli v závěru a srovnali na konečných 2:2. Kosořičtí při svém prvním setkání určitě uhráli dobrý výsledek proti mužstvu hrající o soutěž výš.
Ostrá - Kosořice 2:3 (2:2)
Branky: 9. Kotrba, 16. Dozorec - 26. Macháč, 37. Kiceluk, 60. Sabol
Kosořice: Martin Briestenský - Grus (46. Bašus), Maška, Batala, Filip Briestenský - Tomášek, Adámek (46. Štecher), Sabol, Malík - Macháč, Kiceluk

Opět na půdě soupeře odehráli fotbalisté Kosořic další z řady přípravných zápasů. Z počátku se hrálo opatrně a gólmani si míč osahali pouze při rozehrávce se svými obránci. Devátá minuta byla pro kosořického brankáře smolná, kdy nevině vypadající střela Kotrby, ukrytá v houštině těl, skončila poprvé v síti. Domácí se začali více tlačit do koncovky a odměnou jim byla druhá branka z kopaček Dozorce. Kosořičtí poté zásluhou dobře zahráné standardky Sabola a hlavičky Macháče snížili na rozdíl jediné branky. O minutu později hráči Ostré zahrávali pokutový kop, který ovšem výborně zlikvidoval Martin Briestenský. Kosořický gólman se v dalších minutách blýskl několika dobrými zákroky a naopak se střelecky prosadili jeho spoluhráči. Ve 37. minutě opět po Sabolově přímém kopu se po přihrávce prosadil Kiceluk střelou podél brankáře. Poslední minuty prvního dějství patřili hostujícímu celku, který ze své aktivity vyprodukoval několik nebezpečných standardek.
Po změně stran byli hráči Kosořic fotbalovějším mužstvem. V 59. minutě ještě domácí brankář vychytal Filipa Briestenského. O minutu později měl Sabol dostatek místa, na jeho rychlý pohyb s míčem nikdo z protihráčů nedokázal zareagovat a křižnou střelou otočil výsledek ve prospěch Kosořic. Hosté byli při chuti, soupeři čistě odebírali míč a na gólmana Ostré se valil útok za útokem. V 62. minutě Tomášek vybídl ke skórování Kiceluka, jehož ránu brankář vyrazil a dorážející Macháč mířil do tyče. O tři minuty později si Martin Briestenský obnovil zranění ramene a do branky musel zaskočit obránce Bašus, který si však počínal na výbornou. Oslabené Kosořice navíc ještě přišly o zraněné Malíka a Macháče a dohrávaly v osmi. Přesto se soupeř až na střely ze střední vzdálenosti k výraznějším příležitostem nedopracoval.
Kosořice "B" - Nová Ves 2:6 (1:2)
Branky Kosořice: Darmoš, Hájek Lukáš
Kosořice: Beňa - Bešík, Krátký, Heřmanský, Havlíček - Hájek Lukáš, Boháček, Pavlíček, Reitr - Hájek Ladislav, Darmoš (střídání Kolev)

Kosořické béčko v dalším přípravném utkání opět hrálo proti soupeři ze III. třídy. Nová Ves byla v tomto duelu fotbalovějším družstvem a zaslouženě zvítězila. Svou převahu hosté korunovali ve druhém poločasu, kdy nastříleli čtyři branky.
Kosořice - Lysá n/Labem 4:3 (3:1)
Branky: 24. Malík, 38. Grus, 43. Kiceluk, 48. Sabol - 30. Jelínek (pen.), 57. D. Novák, 78. Husák
Kosořice: Drahota - Grus, Maška, Batala, Štecher - Tomášek, Adámek, Sabol (68. Bašus), Filip Briestenský (46. Sedláček) - Malík (68. Vavrik), Kiceluk (46. Macháč)

V poslední prověrce před startem nové sezóny fotbalisté Kosořic výsledkově obstáli. Herně se dařilo hlavně v prvním poločasu, od úvodního hvizdu se domácí tlačili do koncovky. Kiceluk ve třetí minutě nepropasíroval míč za brankáře Lysé, na kterém si vylámal zuby i o chvíli později Malík. Hra se poté odvíjela vinou nepřesností převážně uprostřed hřiště. Ve 24. minutě šel za Briestenského centrem Malík, proti dvojici obránců získal míč a střelou z malého vápna otevřel skóre. Hráči Lysé odpověděli hned vzápětí. Asistent trenéra Kosořic, zaskakující za dva absentující brankáře, nedovoleně zastavil pronikajícího hráče a Jelínek z pokutového kopu vyrovnal. V závěru prvního dějství však domácí dvěma góly v krátkém sledu šli opět do vedení. Nejprve Kiceluk našel osamoceného Gruse, který se prosadil nekompromisní ranou o tyč. Třetí branku přidal Kiceluk sám, kdy jeho spoluhráči vyšahovali obranu a kosořický střelec už měl snadnou úlohu.
Hned v úvodu druhého poločasu hosté, dožadující se odpískaní faulu, přestali na chvíli hrát a rychlý brejk zakončil Sabol po kličce brankáři do prázdné branky - 4:1. V další nadějné pozici Kosořic se ocitl střídající Macháč, jenže nabídku od Malíka nezužitkoval. Fotbalisté Lysé v 55. minutě nastřelili z přímého kopu břevno. Od té chvíle byli hosté pohyblivější a většina odražených míčů končila na jejich kopačkách. V 57. minutě hosté navíc zkorigovali zásluhou hlavičkujícího D. Nováka. Hosté nakonec snížili na rozdíl jediné branky Husákem, vyrovnat se jim už nepodařilo. Domácí mohli v závěru své vedení opět navýšit, střelecky se jim však už nezadařilo.