Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořice dvakrát prohrávaly, nakonec získaly bod
Vydáno dne 11. 09. 2011 (1232 přečtení)

Až ve třetím kole hráli fotbalisté Kosořic na soupeřově hřišti, po dvou předchozích nezdarech na domácí půdě už potřebovali bodovat. Hostujícímu celku navíc chyběl Macháč a zatím jediný střelec Sabol.

SK Labský Kostelec - Sokol Kosořice  2:2 (2:1)

Hráči Labského Kostelce začali na svém hřišti aktivněji a kosořického brankáře častěji zaměstnávali. Již ve dvanácté minutě rozhodčí nepřehlédl hraní rukou kosořického hráče a nařídil pokutový kop. Dufek sice odhadl stranu, precizní střela Klímy však zapadla přesně k tyči. Po úvodní brance se hra vyrovnala a v 18. minutě domácí gólman vytáhl jedovatý pokus Kiceluka nad branku. Hráči Kostelce vsázeli na útočné duo, na které hned mířila většina přihrávek. Hosté se snažili přelstít soupeře kombinační hrou, což se jim podařilo po půl hodině hry. Štecher z pozice obránce si vyměnil míč se spoluhráčem, jenže na poslední chvíli zasáhl obránce. Hráči Kosořic se zaslouženého vyrovnání dočkali ve 32. minutě. Sám faulovaný Kiceluk se postavil k zahrávání přímého kopu, za výstavní ránou do horního růžku se Polman pouze podíval. Na konci prvního poločasu se domácí se štěstím prosadili a protesty hostujících hráčů na tom už nic nezměnili. Vysoký centr z ostrého úhlu dopadl po zásahu gólmana před branku, asistent na pomezí viděl míč za brankovou čárou a bez váhání zvedl praporek, jeho gesto bylo jasné - 2:1.

Kosořičtí cítili křivdu, ale ve druhém poločase chtěli ještě bojovat o body. K vidění však bylo mnoho soubojů bez výraznějších šancí. Až v 69. minutě po rohovém kopu napálil kostelecký Klíma míč z velké dálky na branku a Dufek skokem vyrazil střelu vedle branky. Hned vzápětí dostal míč do běhu rychlonohý Malík a přízemní střelou k tyči vyrovnal. Během deseti minut odstoupili ze zdravotních důvodů dva obránci hostí a patnáct minut před koncem se svalovým zraněním střídal také Tomášek. Do hry tak naskočil asistent trenéra hrající už pouze za starou gardu, na hrotu si však počínal zkušeně. Po nucených změnách v sestavě se hosté už jen víceméně bránili a čelili i několika standardním situacím. V 75. minutě na hřiště vyběhl střídající Kiršner a po dvou minutách mohl Kostelec přiblížit prvnímu vítězství v sezóně. Po chybném odkopu obránce se ocitl v dobré střelecké pozici, ze které ale mířil velmi nepřesně. Hosté v závěrečných minutách důrazem v osobních soubojích otupěli kosteleckou ofenzívu a nakonec udrželi remízu 2:2.
  • Branky: 12. Klíma (pen.), 43. Pajkrt - 32. Kiceluk, 70. Malík
  • Rozhodčí: Dolenský - Kudrna, Laštovička