Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * První vítězství i bez dvou vyloučených
Vydáno dne 09. 10. 2011 (1761 přečtení)

V polovině podzimní části sezóny se po letech odmlky hrálo místní derby Pěčic s Kosořicemi. Hostující trenér postrádal několik zraněných hráčů, proto týmu pomohl Poslt a novic v červenobílém dresu - Brejcha.

Sokol Pěčice - Sokol Kosořice  1:3 (0:1)

V derby většinou postavení v tabulce nehraje roli, ale domácí na začátku zápasu několikrát prověřili soupeřovu defenzívu. Výraznou měrou jim pomohla řada standardních situací, z nichž ani jednu prozatím nevyužili. Na příležitosti pěčického Pavla Kandráče a Parýzka hosté odpověděli tím nejlepším způsobem. Souhru Macháče s Kicelukem ještě brankář přečetl a včasným vyběhnutím zmařil. Ve 14. minutě však rozehrál kosořický Štecher z poloviny hřiště dlouhý míč do vápna, na který nejvýše vyskočil Macháč a otevřel skóre utkání. O čtyři minuty později mohlo být pro Kosořice ještě veseleji. Macháč přihrál do běhu Sabolovi, jenže vysokého Pokorného nepřehodil. Inkasovaná branka domácí evidentně zaskočila a hosté svým pohybem nutili soupeře k chybám.Ve 25. minutě ale kosořický Macháč viděl v krátkém sledu dvě žluté karty po faulech a jeho spoluhráče čekalo ještě dlouhých pětašedesát minut v oslabení. Hosté se poté zatáhli a čekali na rychlé výpady. Pěčické dobývání obrany se zdařilo až ve 40. minutě, kdy na náběh Tůmy obrana nezareagovala. Kosořičtí však nadále drželi čisté konto a naopak mohli skóre navýšit po brejcích Sabola. Za hubeného náskoku hostí se šlo i do kabin.

Druhé dějství bylo ve znamení obléhání kosořické branky. Hosté pozorně bránili, ale hráči Pěčic si několik dobrých šancí vypracovali. Trenér Klain stáhl Pavla Kandráče do obrany a naopak Tůmu vyslal jako žolíka do útoku. Již ve 49. minutě centroval Šneidr a zapomenutý Tůma mířil nad. O tři minuty později domácí nevyužili ani odkryté branky a Charvát mířil pouze do boční sítě. Hned z protiútoku však Lener svým odkopem našel na polovině hřiště Sabola, který přesným míčem za obranu našel nabíhajícího Tomáška. Ten utekl obráncům, počkal si na pohyb gólmana a přesnou střelou zvýšil vedení Kosořic na 0:2. Domácí nepolevili a vzápětí se měl Dufek v brance co ohánět. Po rohovém kopu chytil na brankové čáře nechtěnou teč spoluhráče a také tvrdou střelu Šneidra. V 65. minutě Pečice snížily, když faul na brankáře nechal hlavní arbitr bez povšimnutí a Charvát hlavičkoval do prázdné branky. Další rána postihla Kosořice o dvě minuty později. Za nesportovní chování viděl Adámek druhou žlutou kartu a hosté dohrávali už pouze s devíti hráči. Kosořičtí měli plné nohy práce a v některých případech se s míčem nemazlili a odkopli ho co nejdále od své branky. V 76. minutě své spoluhráče částečně uklidnil kosořický Tomášek. Po dlouhém nákopu do vápna se hostující středopolař prosadil proti přesile a míč po odskoku na mokrém terénu skončil za Pokorného zády. Tentýž hráč mohl své výborné vystoupení v tomto duelu zakončit hattrickem v 86. minutě. Nejprve vybojoval míč, poté obešel posledního obránce, ale jeho lob přes brankáře skončil na břevně. Domácí v závěru centrovali všechny míče do vápna a za zmínku stojí nepřesná hlavička střídajícího Košťála. Fanoušci Kosořic tak měli po delší době opět důvod k radosti a při odchodu do kabin své hráče vyprovodili mohutným potleskem.
  • Branky: 65. Charvát - 14. Macháč, 53. a 76. Tomášek
  • Rozhodčí: Zdeněk - Zikmunda, Kosina