Datum: 05. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Na kus řeči s hlavním představitelem "B" mužstva
Vydáno dne 02. 07. 2012 (1337 přečtení)

Úspěšnou sezónu mají za sebou fotbalisté "B" mužstva. Co však předcházelo samotnému přihlášení mužstva do IV. třídy? Na to nám odpoví Petr "Šlápa" Darmoš, zakladatel, trenér a nejlepší střelec v jedné osobě.

Ahoj Petře, díky že sis udělal čas. Začněme od začátku. Vzpomeneš si na okamžik, kdy se ti v hlavě zrodila myšlenka na založení „B“ mužstva?
Myšlena na založení "B" mužstva se zrodila na jaře 2011, když jsem nedostával moc příležitostí v "A" mužstvu a ještě se mi nechtělo končit s kariérou. Po několika schůzkách s Honzou Pavlíčkem jsme si řekli, že by jsme mohli zkusit "B" mužstvo založit.

Co dále následovalo? Určitě bylo nutné nejprve oslovit hráče a zjistit na svazu i administrativní úkony.
V prvé řadě jsme oslovili hráče, kteří již v minulosti za Kosořice hráli, ať již za "A" nebo již dříve za "B" mužstvo. Dále jsme oslovili Filipa Krátkého, který se do Kosořic přistěhoval a několik dalších kluků. Honzu Reitra a Romana Koleva, kteří s velkým fotbalem neměli zkušenosti. Ještě nesmím zapomenout na Tomáše Krucinu, nyní žijícího v Mladé Boleslavi, ale je původem z Ostravy. Úkolem bylo také zajistit rozhodčího, který bude za "B" mužstvo pískat, neboť na okrese Mladá Boleslav je povinností každého mužstva mít svého rozhodčího. Do soutěže byl za náš oddíl přihlášen Václav Novák, ale sezonu dokončil Josef Kubín. Dalším a důležitým úkolem bylo projednání přihlášky "B" mužstva ve výboru. Po souhlasném stanovisku následovalo přihlášení do IV.třídy.

Když si přihlásil mužstvo do IV. třídy, jak probíhaly tréninky a kolik přípravných utkání jste sehráli?
Tréninky probíhaly na hřišti v Kosořicích. Sehrány byla dvě přípravná utkání.
Kosořice – Jabkenice 2:2 Darmoš 2x
Kosořice – Nová Ves 2:6 Darmoš, Hájek Lukáš

Teď už k samotnému začátku sezóny, který se asi nevyvíjel podle vašich představ. V čem byly podle tebe důvody počátečních neúspěchů?
Začátek soutěže se nám vůbec nevydařil. Naše myšlenky, že to půjde samo se brzy rozplynuly. Hned po úvodním kole bylo vidět, že budeme muset přidat ve všech činnostech. Soupeři byli proti nám fotbalovější a nám ještě chyběla souhra. Ale pevně jsem až do zápasu v Kostelním Hlavně věřil, že se to musí zlomit. Zlomilo, prohra 8:0 a dohrávání v 10 lidech.

Co v pátém kole zapříčinilo zlom, kdy se naopak začalo dařit a krom jednoho prohraného duelu jste všechny zbylé vyhráli?
Po debaklu v Kostelním Hlavně jsme si hned v kabině vyříkali některé věci ohledně dalšího účinkování v soutěži a zda-li má cenu takovým to způsobem pokračovat. Musím i tímto poděkovat hráčům, kteří zápas v Kostelním Hlavně odehráli, když ve druhém poločase byli jako na kolotoči. V dalším kole jsme na domácí půdě vyhráli a začala série 5 vítězství v řadě. Začalo se nám dařit, kluci dostali po výhře zase chuť do fotbalu a celkově se zlepšila hra i docházka na tréninky a na zápasy.

Jaké bylo tvé hodnocení podzimní části sezóny?
Kdyby mi někdo po 4 kolech řekl, že skončíme třetí se ztrátou 4 bobů na první místo, tak bych mu nevěřil. Celkově musím hodnotit podzimní část vcelku pozitivně.

Řešili jste před startem jarních odvet nějaké změny v kádru nebo jste pokračovali ve stejném složení jako na podzim?
Již v zimní přestávce jsme vedli jednání s několika hráči z okolních klubů. Nakonec se povedlo kádr posílit o Jana Adámka z SKP Mladá Boleslav a Radka Outěřického z Dobrovice.

Kdy jste zahájili zimní přípravu? A můžeš nám říci něco málo o přípravných duelech?
Zimní přípravu jsme zahájili měsíc před startem soutěže. Po dohodě s trenérem "A" mužstva bylo umožněno hráčům z "B" mužstva absolvovat zimní soustředění v Osečné a dále trenovat, ať již při výbězích v Dobrovici nebo na umělé trávě v Mladé Boleslavi. Přípravné utkání bylo sehráno jedno, s účastníkem III. třídy v Kochánkách, kde jsme 3:1 prohráli. Branku vstřelil Kalina.

Jaké byly vaše ambice v jarní části sezóny?
Do jarní části jsme vstupovali s cílem hrát v horní polovině tabulky, nejlépe o příčky nejvyšší a bavit diváky předvedenou hrou.

Nyní již máte po premiérové sezóně, jak ji s odstupem času hodnotíš?
Sezonu musím hodnotit jako velmi povedenou. Skončili jsme na třetím místě se ziskem 37 bodů a ztrátou pouhého jednoho bodu na vedoucí Rejšice "B". Hlavně v jarní části byla naše hra na dobré úrovni. Nejlepším střelcem ve IV. třídě jsem se stal já se 16 vstřelenými góly.

V otázce postupu do III. třídy se vyrojily dohady, že mužstva z čela tabulky nemají zájem o účinkování ve vyšší soutěži. Jaký by byl postoj hráčů „B“ mužstva, pokud by vyšla řada na Kosořice?
Na posezení po skončení sezóny byla tato otázka diskutována s celým kádrem. Někteří hráči se vyjádřili pro postup, někteří pro setrvání ve IV. třídě. Z úst Libora Boháčka zaznělo, že pokud by se postup vybojoval na hřišti a ne u zeleného stolu, postup do vyšší třídy by jsme brali, s čímž většina kádru souhlasila. Jelikož jsme skončili až třetí, tak se o postup budeme prát v příští sezoně.

Děkuji ti za tvůj čas. Chtěl bys na závěr něco vzkázat fanouškům nebo někomu jinému?
V první řadě bych chtěl poděkovat Vráťovi Bešíkovi, který s námi absolvoval celou sezónu jako pomezní rozhodčí. Dále nesmím zapomenout na Milana a Ondru Ottovi, kteří se perfektně starali o přípravu našeho krásného pažitu. A v neposlední řadě děkuji všem fanouškům, kteří nás podporovali po celou dobu sezóny.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
( Celý článek | Autor: ada.cz | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )