Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * První jarní střetnutí nemělo vítěze
Vydáno dne 31. 03. 2013 (675 přečtení)

I když nám začíná duben, počasí se stále ne a ne umoudřit. Druhé jarní kolo již odloženo nebylo a Kosořické čekal souboj s benáteckou rezervou na umělé trávě. Vzhledem k několika absencím v kosořickém kádru byli k tomto duelu pozváni i Boháček s Darmošem z "B" mužstva.

SK Kopaná Karbo Benátky n/Jiz. "B" - Sokol Kosořice "A" 0:0

V posledním přípravném utkání se Kosořičtí střelecky neprosadili. V prvním jarním mistrovském utkání se mohli radovat již po dvou minutách hry. Macháč nasměroval přízemní centr před branku, Tříska se natlačil před obránce, ale v obtížně pozici minul. V desáté minutě odpověděli domácí příležitostí Kamlacha, jehož střelu Pokorný bravurně vyrazil. Na menším hřišti se obě mužstva uchylovala k nakopávaným míčům, což si obrany většinou pohlídaly. Proto se na další zajímavější okamžiky čekalo až do třicáté minuty. V této pasáži hry Benátečtí několikrát zahrozili. Nejprve hosté přečkali závar bez úhony a vzápětí domácí zakončili rychlý brejk těsně vedle. Také Kosořičtí se v závěru prvního poločasu spoléhali na brejky. Pára bez váhání přihrál do strany na nabíhajícího Gruse, kterého bravurně vychytal Jíra. Benátecký gólman výborně vykryl i dorážku dobíhajícího Niklfelda.

Také ve druhém poločase se dlouhé minuty hrálo bez náznaku šance. Až v 64. minutě po rychlé výměně míče mezi kosořickým Párou a Macháčem se druhý jmenovaný ocitl sám za obranou. Kličkou se sice zbavil brankáře, ale následnou střelu do odkryté svatyně obránce zachytil před brankovou čárou. V dalších minutách se bojovalo převážně uprostřed hřiště, brankáři pouze sbírali nepovedené centry. V závěru utkání se na hřiště podíval kosořický Darmoš a hned mohl určit majitele tří bodů. Sám před brankou však mířil pouze do gólmana a vzápětí v obležení obránců protlačil míč k volnému Vonáškovi, který ale poslal míč vysoko nad branku. V posledních vteřinách se domácí brankář nedohodl s obráncem, míč propadl, jenže hostující Macháč z dvaceti metrů netrefil prázdnou branku. Poté hlavní rozhodčí naposledy foukl do píšťalky.
  • Branky: ---
  • Rozhodčí: Sobalík - Tvaroh, Žižka
  • Kosořice: Pokorný - Bašus (74. Batala), Boháček, Štecher, Kučera - Grus, Vonášek, Niklfeld, Tříska - Macháč, Pára (82. Darmoš)
  • Benátky "B": Jíra - Feri, Došlý, Hejtmánek, Novotný - Chupík (57. Davídek), Rosenkranz (57. Benda), Langšádl, Kraus - Kamlach, Fingerhut