téma * Kosořičtí dvakrát vedli, přesto nevyhráli
Vydáno dne 28. 04. 2013 (673 přečtení)

Dvě kola za sebou měli fotbalisté Kosořic výhodu domácího prostředí. V prvním případě uspěli s Řepovem, nyní je čekal souboj s Kněžmostem, který také srdnatě bojuje o záchranu.

Sokol Kosořice "A" - Sokol Kněžmost  3:3 (2:1)

Domácímu týmu opět chvíli trvalo než se na hrací ploše zorientoval. Kosořičtí se začali pomalu dostávat do hry, jenže hosté je zchladili vedoucí brankou. Nejprve se Josef Beran z přímého kopu ještě zastřeloval. V 16. minutě se z totožné pozice po sporném faulu už nemýlil a Kněžmost vedl 0:1. Smutek domácích z inkasované branky však netrval dlouho. Ve 24. minutě výborně zatáhl míč Grus, zpětnou přihrávkou našel Macháče, který technickou střelou překonal Moce. Neuběhla ani minuta, kdy Kučera nadvakrát odcentroval, míč propadl k volnému Darmošovi a ten si v těchto případech ví rady - 2:1. Zajímavá pětiminutovka pokračovala i na druhé straně. Po centru Štěpánka se míč dostal až ke Kusému, jehož střela z jedné o kousek minula pravou Dufkovu tyč. Poté se hra uklidnila a domácí kontrolovali jednobrankové vedení. S přibývajícím časem však Kosořičtí začali chybovat v kombinaci a hosté měli opticky více ze hry, větší příležitost si ale nevypracovali.

Hráči Kosořic měli vlažnější start do druhé pětačtyřicetiminutovky a soupeř srovnal krok. Akce z pravé strany se přesunula na hranici vápna, kde číhal Kobrle a nevině vyhlížející střela zapadla přesně k tyči. Až na závar před kosořickou brankou, kde byl odzbrojen Prokůpek, se hrálo bez zajímavějších okamžiků. Za zmínku stojí akce domácích, z pravé strany centroval Macháč a nabíhající Darmoš přestřelil. V 76. minutě byla k vidění podobná akce, jen v jiném obsazení. Vonášek si naběhl do lajny pro míč a přesným centrem našel nabíhajícího Macháče. Ten se dostal před obránce a dotlačil míč za bezmocného gólmana. Fotbalisté Kosořic se v závěrečných minutách soustředili na bezchybnou defenzívu, což se jim do 89. minuty úspěšně dařilo. Po faulu u postranní čáry se k exekuci přímého kopu postavil opět Josef Beran. Po nepříliš vydařeném centru do vápna si míč ze vzduchu stáhl kosořický brankář, jenže ten mu proklouzl až za brankovou čáru a bylo srovnáno. V nastaveném čase mohl o vítězství rozhodnout kosořický Tříska, jehož hlavičku Moc s vypětím sil vyrazil a Macháč zpětnou přihrávkou už spoluhráče nenašel.
  • Branky: 24. a 76. Macháč, 25. Darmoš - 16. a 89. Josef Beran, 47. Kobrle
  • Rozhodčí: Šebela - Chládek, Hloucal