téma * "A" tým na jaře poprvé doma neuspěl
Vydáno dne 12. 05. 2013 (756 přečtení)

Po čtyřech dnech čekal Kosořické další souboj o vzestup ze dna tabulky. Fotbalisté Mnichova Hradiště by se v případě úspěchu dostali před svého dnešního soupeře.

Sokol Kosořice "A" - Mnichovohradišťský SK "B"  0:2 (0:1)

Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří v prvních minutách zkoušeli pozornost hradišťského Kroupy. První vážnější šanci si ale připsali hosté v jedenácté minutě. Přízemní přímý kop do vápna brankář vyrazil a dorážející Smetana nastřelil pouze spoluhráče. Po následné přihrávce do vápna zůstal nekrytý Antoš a střelou k tyči nedal Pokornému šanci - 0:1. Kosořičtí se s tímto stavem nehodlali smířit a v koncovce byli podstatně aktivnější než soupeř. Dalších patnáct minut sledovali diváci neúspěšnou snahu domácích o vyrovnání. Akce hostí končili buď na pozorné obraně domácích a nebo chybnými přihrávkami, které s přehledem posbíral brankář. Až ve 37. minutě našel Grus dlouhým pasem Darmoše, po jehož sklepnutí zakončoval Macháč v dobré pozici nad. A ve 42. minutě tentokrát Darmoš přihrával pod sebe, jenže Macháčovi k míči scházeli centimetry.

Fotbalisté Kosořic doma na jaře po prvním poločase ještě nikdy neprohrávali. I po změně stran byla znatelná jejich snaha o vyrovnání. V 53. minutě domácí Štecher přihrál doprava na rozběhnutého Niklfelda, který střílenou přihrávkou našel ve vápna Macháče. Střela z jeho kopaček skončila mimo tři tyče. O tři minuty později neuspěl ve vyložené příležitosti ani kosořický Grus. Po pohotové souhře Bašuse s Macháčem mířil ze strany sám na brankáře, ale střílel vedle. Hosté se osmělili až po čtvrt hodině hry, kdy domácí chybovali na polovině hřiště. Zatím jediný střelec zápasu Antoš však prováhal správný okamžik k zakončení a Bašus skluzem udržel Kosořické ve hře. V další dobré šanci neuspěl opět Grus, tentokrát se středem hřiště prokličkoval až na hranici vápna a přízemní střelu gólman bravurně vyrazil. Fotbalisté přečkali nejhorší a poté z ojedinělé šance zvýšili vedení. Hráči Kosořic trochu podcenili dlouhý nákop, k míči se v malém vápně dostal opět Antoš a se štěstím poslal míč za brankovou čáru. Poté už Kosořičtí hráli v obraně na riziko a hosté mohli definitivně potvrdit své vítězství. Asi největší možnost nevyužil Zdeněk Kučera, který narazil na pozorného brankáře. V poslední šanci domácích neuspěl střídající Batala a domácí poprvé doma na jaře padli.
  • Branky: 11. a 74. Antoš
  • Rozhodčí: Švarc - Khol, Mucek