téma * V Březně bylo k vidění šest branek
Vydáno dne 02. 06. 2013 (1121 přečtení)

I když současné klimatické podmínky spíše odpovídají jaru či podzimu, tak ani vytrvalý déšť nezabránil sehrání většiny mistrovských zápasů v okresním přeboru. Kosořičtí nad sestupovou propastí zavítali do Března.

Sokol Březno - Sokol Kosořice "A"  4:2 (1:0)

Na podmáčeném terénu začali hosté odvážně s několika střeleckými pokusy, jako například v podání Kučery. Následoval prudký centr kosořického Gruse, jenž se otřel o Jelečkovo břevno. Domácí odpověděli ve dvanácté minutě nepříjemnou hlavičkou Beneše. Druhému střelecky nejproduktivnějšímu mužstvu soutěže však stačila první vážnější šance k otevření skóre. Šťastný ve středu hřiště vyslal kolmici na rozeběhnutého Cepku a ten střelou podél brankáře přidělal Kosořickým vrásky na čele. Vstřelená branka Březenské uklidnila a další minuty byly v jejich režii. Hosté se oklepali po půlhodině hry a začali hru vyrovnávat. Kosořičtí hned vzápětí nevyužili brejk a následná střela Gruse skončila mimo. Individuální akci téhož hráče na poslední moment zažehnal v pokutovém území jeden z obránců. Domácím hráčům nejvíce svědčili brejky na rychlé útočníky. Ve 35. minutě Bauer přihrával před branku na dobíhajícího Strnada, kterému na poslední chvíli v zakončení zabránil Štecher.

Až na sólo Strnada zakončené střelou vedle, se do útoku tlačili hlavně hosté s vidinou vyrovnání. Po další akci Gruse měli hráči Března plné nohy práce se závarem ve vlastním pokutovém území. Domácí se na soupeřovu polovinu dostávali jen zřídka, jenže hosté si výraznější šanci nevypracovali. Za zmínku stojí kolmice na Macháče, ale pozorný brankář včasným vyběhnutím ukryl míč ve své náruči. V 74. minutě však Kosořičtí doplatili na chybu v rozehrávce a Veselý se Strnadem vyřešili své přečíslení na výbornou - 2:0. Neuběhla ani minuta, když se hosté marně dožadovali odpískaní ofsajdové pozice a Beneš střelou vedle brankáře zvýšil již na 3:0. Z Kosořickými to nevypadalo nejlépe. Jenže v 80. minutě březenský Šťastný šlapákem zakročil proti střídajícímu Darmošovi a Niklfeld z pokutového kopu snížil. O tři minuty později navíc domácí obrana nedovoleně skolila před velkým vápnem dotírajícího Třísku a Niklfeldova precizní střela z přímého kopu zaplula přesně k tyči. Kosořickým na vyrovnání nezbývalo mnoho času, přesto pokračovali v dobývání. V 88. minutě se hostující Grus uvolnil u postranní čáry, zpětnou přihrávku adresoval na hranici malého vápna, jenže zakončující Macháč zamířil jen vedle branky. Otevřená obrana hostí byla také vítaným útočištěm Březenských. Strnad mohl v závěrečných minutách samostatným únikem pečetit vítězství domácích, gólman Pokorný mu však pádem pod nohy míč čistě vypíchl od kopaček. Nakonec domácí jeden brejk využili, když Bauer přihrál Cepkovi a ten sám před brankářem mířil do černého.
  • Branky: 17. a 90. Cepka, 74. Strnad, 75. Beneš - 80.(pen.) a 83. Niklfeld
  • Rozhodčí: Grešo - Bohuslav, Vlčko