téma * "A" mužstvo v klíčovém duelu obstálo
Vydáno dne 08. 06. 2013 (830 přečtení)

Jako zápas pravdy se dal označit duel dvanáctých Kosořic s jedenáctým celkem Kropáčovy Vrutice. I proto okresní fotbalový svaz rozhodl o sehrání tohoto zápasu již v sobotu se zbylými duely okresního přeboru. Do kosořické sestavy se po zranění vrátil Adámek, pro kterého to byl vůbec první start v jarní části sezóny. Naopak nejlepší střelec domácích Macháč, pár hodin čerstvě ženatý, v tomto duelu chyběl.

Sokol Kosořice "A" - Slavoj Kr. Vrutice "A"  2:0 (1:0)

Kosořičtí s výhodou domácího prostředí a vidinou důležitých bodů začali aktivněji. A po několika náznacích se domácí dočkali již v jedenácté minutě. K překvapení přítomných diváků zatočil Niklfeld míč z rohového kopu tak šikovně, že zapadl přesně k zadní tyči. Fotbalisté Kosořic byli blízko ke vstřelení další branky. Dvě šance Páry ale gólem neskončily, stejně tak průnik Gruse o chvilku později. Hosté se vzchopili až ve dvacáté minutě a Pokorný hned musel předvést bravurní zákrok, kdy konečky prstů vytěsnil míč vedle tyče. Bohužel už ve 26. minutě musel domácí trenér nuceně střídat zraněného Vonáška. Hráči Kosořic i v teplém počasí hráli s obrovským nasazením a dařilo se jim eliminovat útočné výpady soupeře. Hráči Kropáčovy Vrutice mohli využit ojedinělého zaváhání obrany až ve 37. minutě, jenže osamoceného Čakrta vychytal Pokorný a do dorážky se už obětavě vrhli obránci. Ještě před odchodem do kabin měli fotbalisté Kosořic dvě dobré příležitosti na navýšení skóre. Nejprve agilní Grus našel na malém vápně Páru, ten však vysoko přestřelil. Hned vzápětí po souhře Vavrika a Kučery si od obránce odskočil Adámek, jenže těsně minul levou Manželovu tyč.

Ke změně těsného stavu měla obě mužstva v úvodu druhého poločasu hodně daleko. I na začátku druhého poločasu museli domácí vinou dalšího zranění střídat, Niklfelda nahradil Darmoš, který si krátce před tímto duelem připsal hattrick za "B" mužstvo. A právě kosořický kanonýr skluzem obral o míč posledního hráče hostí a mohl jít sám na gólmana, rozhodčí ovšem zpozoroval nedovolený zákrok. Domácí s přibývajícím časem spoléhali spíše na brejky a soustředili hlavně na bezchybnou obranu. Až na výjimky se hráči Vrutice do slibných šancí nedostávali. Střele hostujícího Nováka z dvaceti metrů však mnoho nescházelo. V 74. minutě museli parádní akci kosořického hráče ocenit i fanoušci soupeře. Po standardní situaci hostí se míče na vlastní polovině zmocnil kosořický Grus. Ten si míč na polovině hřiště hodil podél stojícího obránce a pelášil sám gólmana. Ani Manžel nezbránil postupu domácího záložníka a po kličce dobíhajícího obránce doslova dovedl míč za brankovou čáru - 2:0. Poté se hosté marně pokoušeli o vstřelení branky, Pokorný až na jeden nepříjemný pokus nemusel řešit složitější situace. Kosořičtí si s čistým kontem zaslouženě dokráčeli pro tři důležité body.
  • Branky: 11. Niklfeld, 74. Grus
  • Rozhodčí: Sobalík - Janda, German