téma * Rezerva po vítězství končí v tabulce třetí
Vydáno dne 17. 06. 2013 (675 přečtení)

V posledním kole zajížděli fotbalisté kosořické rezervy do Doubravy s vědomím, že pokud chtějí udržet třetí příčku, musejí zvítězit. V pátek odpoledne totiž porazili Horky "B" rezervu Bezna a minimálně do soboty poskočily na bronzovou pozici.

SK Jizeran Doubrava "B" - Sokol Kosořice "B" 3:4 (1:1)

Hráči Doubravy nastoupili od začátku zápasu pouze s deseti hráči na hřišti, jelikož domácí čekali na jednoho hráče uvedeného v zápise o utkání a hosté toho mohli využít. Kosořičtí diktovali tempo hry a soupeř se zmohl pouze na odkopávání míčů od své branky. V desáté minutě Darmoš s Jiřím Boháčkem rychlé rozehráli standardní situaci a první jmenovaný vyslal tvrdou střelu. Tu brankář s vypětím sil vytěsnil vedle branky. K další střele se dostal kosořický Kubín, jenže nezacílil mezi tři tyče. Domácí se po dvaceti minutách rozhodli již na opozdilce dále nečekat a vystřídali. Poté se začali osmělovat i hráči Doubravy a Dufek hned musel zneškodnit první šanci. Ve 28. minutě domácí hráč vysunul volného spoluhráče, který chladnokrevným lobem přehodil bezmocného gólmana. Kosořičtí přidali na důrazu a odměnou jim byla vyrovnávací branka ve 35. minutě. Adámek v pokutovém území zasekl míč, milimetrovou přihrávkou našel Krucinu a ten z první prostřelil brankáře.

Do druhého poločasu vystřídal Krucinu Zítka, který již v 55. minutě odcentroval. Jen Darmoš měl k míči dále než by potřeboval. Hosté se tlačili do zakončení, jen nedokázali správně zacílit. Správný recept předvedli hráči Doubravy v 60. minutě. Odražený míč po standardní situaci vrátil domácí záložník zpět do pokutového území, kde nepokrytý hráč trefil míč na výbornou - 2:1. O osm minut později opět Kosořičtí vyrovnali. Jiří Boháček se postavil k trestnému kopu a ze 30 metrů poslal tvrdou ránu přesně k tyči. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a byli to hosté, jenž se poprvé v utkání dostali do vedení. Jiří Boháček našel dlouhým míčem rozběhnutého Darmoše, jehož tvrdá rána z úhlu skončila pod břevnem doubravské branky. Domácí se pokoušeli o vyrovnání, jenže obranná čtveřice s výtečně hrajícím Stehlíkem všechny pokusy soupeře odvrátila. V 78. minutě se Kosořičtí navíc dostali do dvoubrankového vedení. Míč po rohovém kopu Jiřího Boháčka si jeden z obránců dopravil do vlastní sítě. Domácí nakonec v 82. minutě ještě zkorigovali, když Jiří Boháček zahrál před svou brankou rukou. Doubravský hráč z pokutového kopu nezaváhal. Hosté v posledních minutách dohrávali na polovině soupeře a po vítězství se opět vrátili na konečné třetí místo.

• Branky: 35. Krucina, 68. Jiří Boháček, 73. Darmoš, 78. vlastní