Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * První tým načal sezónu porážkou
Vydáno dne 25. 08. 2013 (710 přečtení)

Podle tipu Boleslavského deníku se dalo utkání Kněžmosta (první) s Kosořicemi (třetí) označit jako šlágr prvního kola okresního přeboru. Obě mužstva nasadila jednu novou tvář v týmu. Za domácí do zápasu naskočil Vávra a v hostující základní sestavě nastoupil Konečný.

Sokol Kněžmost - Sokol Kosořice "A"  1:0 (0:0)

V prvních minutách hry předvedli více elánu Kosořičtí a již v deváté minutě po úniku z levé strany centroval Vonášek. Brankář Moc míč neudržel v rukavicích a po zpětné přihrávce Malíka se neujala střela Sabola, kterou hráči Kněžmosta zastavili před brankovou čárou. Nakopávané míče domácích do dvacáté minuty nenašly pochopení u kosořické obrany. Poté se s míčem na malém prostoru u hranice velkého vápna uvolnil kněžmostský Josef Beran, ale zamířil nad. Doposud největší šanci spálil o chvilku později Kastner, kdy po chybě v rozehrávce sám před gólmanem střílel vedle. Fotbalisté Kosořic se nemohli dostat z kleští, které domácí v těchto minutách pevně svírali. Ve 26. minutě si hosté neodpustili další chybu, jenže ani osamocený Štěpánek nemířil mezi tři tyče. Nakonec se i hráči Kosořic dostali opět ke slovu. Chybu domácí obrany však nezužitkoval Sabol a Moc jeho technickou střelu s přehledem kryl. Kněžmostský gólman si poradil i únikem Malíka, jemuž pádem pod nohy znemožnil lepší zakončení. Kosořická obrana si v dalších minutách dávala větší pozor a domácí střelci tak zkoušeli štěstí ze střední vzdálenosti, avšak bez úspěchu.

Ani jedno z mužstev nevyužilo novinku pěti střídání v jednom utkání. Obě mužstva tolik střídajících neměla a navíc někteří nebyli stoprocentně zdravotně v pořádku. Do druhého poločasu tak vyběhl pouze kosořický Macháč s cílem zlepšit ofenzívu hostí. Byli to však domácí, kteří mohli v 53. minutě otevřít skóre. V jasné gólové situaci nejprve Pokorný bravurně vychytal Hybnera a vzápětí si poradil i s tvrdou střelou Josefa Berana. Na začátku druhého poločasu přibylo nepřesností na obou stranách s množstvím osobních soubojů. Světlým momentem byla akce hostujícího Mašky. Ten vyvezl míč středem hřiště a přesným pasem našel Sabola, jehož rána o kousek minula zadní Mocovu tyč. 69. minuta nakonec rozhodla o vítězi a poraženém. Tradičně dlouhý nákop domácích před velké vápno Kosořic tentokrát obránci spolu s brankářem dobře nevyhodnotili a Štepánek snadno vstřelil první branku. Hosté s přibývajícími minutami více chybovali v kombinaci, takže do závěrečného hvizdu stojí za zmínku akorát akce Páry. Ten poslal do úniku Macháče, jenže i ten ztroskotal na vyběhnuvším brankáři domácích.
  • Branky: 69. Štěpánek
  • Rozhodčí: Švarc - Chládek, Dragoun
  • Kosořice: Pokorný - Sedláček, Maška, Pára, Kučera - Malík, Adámek (83. Tříska), Niklfeld, Vonášek - Konečný (46. Macháč), Sabol
  • Kněžmost: Moc - Repš, Tomáš Beran, Kobrle, Hybner (83. Prokůpek) - Vávra, Josef Beran, Kastner, Fiala - Štěpánek, Škaloud (88. Macek)