téma * "B" tým v úvodu sezóny přišel o zraněného hráče
Vydáno dne 26. 08. 2013 (838 přečtení)

V prvním kole cestovali fotbalisté rezervy Kosořic na půdu nováčka soutěže, Branžeže.

SK Branžež 2000 - Sokol Kosořice "B" 2:2 (1:1)

Od první minuty se hrál fotbal pouze od vápna k vápnu bez větších šancí. Už v desáté minutě zažili hosté první nepříjemný okamžik. Po jednom ze soubojů před domácí brankou zůstal ležet kosořický útočník Krátký a po vyšetření v nemocnici pro něj z důvodu poranění obratlů skončila podzimní část sezóny. Hráčům Branžeže vyhovovalo užší hřiště, jenže jejich výpady dokázala hostující obrana s přehledem zastavit. Po rozpačitém začátku dokázali Kosořičtí svou první příležitost přetavit ve vedoucí branku. Darmoš skluzem obral domácího hráče o míč, našel na velkém vápně Pavlíčka a jeho dělovka se zastavila až v síti. Hosté poté polevili a po sérii rohových kopů odpískal rozhodčí Halbich pokutový kop. Domácí se však po zahrání kopu neradovali, Dufek vystihl stranu a dokázal míč vyrazit mimo tři tyče. Fotbalisté Kosořic se snažili přidat druhý gól, ale po špatné rozehrávce se na polovině hřiště dostal k míči domácí útočník a po sólu prostřelil brankáře - 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se změnou, kdy Havlíček nahradil Drahotu a ve stoperské dvojici se objevilo duo Libor a Jiří Boháčkovi. Po pěti minutách hry se právě Jiří Boháček a Darmoš postavili k trestnému kopu, ale střela druhého jmenovaného skončila mimo. Domácí kombinovali hlavně ve středu pole a na dostřel Dufkovy branky se dostávali sporadicky. V 60. minutě Libor Boháček vysunul Darmoše, který s obtížemi dostal Kosořice do vedení. Hráči Branžeže zvýšili úsilí, jejich střely však končily mimo nebo v náručí brankáře. Hosté podnikali rychlé brejky, ale ani Bartoníček, Kubín či Pavlíček nedokázali míč usměrnit do soupeřovy branky. V 78. minutě se radovali i domácí. Po rohovém kopu zůstal jeden z domácích borců nepokrytý a hlavou poslal míč za bezmocného Dufka. Kosořičtí se ještě pokusili zvrátit vývoj utkání na svou stranu, jenže žádná ze střel neskončila v brance a utkání tak skončilo dělbou bodů.

• Branky: Pavlíček, Darmoš
  • Rozhodčí: Halbich