téma * Pohár pro mini žáky nedopadl příznivě, ale pouze výsledkem
Vydáno dne 13. 09. 2013 (581 přečtení)

Do zápasu proti dobrovickému „béčku“ jsme vstupovali jako papírově slabší, ale jak už to tak bývá, tak ve fotbale není nikdy nic jistého.

Sokol Kosořice - FK Dobrovice "B" 3:5

Zápas jsme začali poněkud zakřiknutě, z čehož soupeř těžil a prvních 5 minut držel otěže zápasu ve svých rukou. V těchto těžkých minutách nás několikrát podržel skvěle chytající Jan Grus. Potom jsme začali kousat i my, zlepšili jsme se v držení míče a v koncentraci, ale bohužel žádné šance jsme si nevytvořili. Když už se zdálo, že jsme na hřišti lepší, tak přišel trest v podobě vedoucí branky hostí. Inkasovaný gól nás nepoložil, ba naopak jsme pokračovali v dobrém odebírání míčů a začali jsme si vytvářet šance. Z první větší šance jsme hned skórovali a udělili jsme tak Dobrovicím lekci z produktivity. Po skrumáži na polovině soupeře si našel míč Martin Smutný, který střelou k tyči nedal brankářce hostí šanci. Do konce poločasu jsme polevili a byli jsme tak ztrestáni dalšími šancemi a nakonec i gólem v naší síti. Hned po obdrženém gólu rozhodčí odpískal konec první půle.

Ve druhém poločase opět začali lépe Dobrovičtí, ale i díky Janu Grusovi byl stav stále 1:2 pro Dobrovice. S tímto výsledkem jsme se nechtěli smířit a nejvíce nespokojen s ním byl Martin Janeček, který si převzal rozehrávku u vlastní branky. Podél postranní čáry unikl všem svým protihráčům a lobem ala Poborský srovnal skóre zápasu - 2:2. O minutu později jsme opět rozehrávali od své branky a Jan Bartoň, jako by se inspiroval od svého spoluhráče, unikl všem a střelou podél brankářky dokonal obrat a poslal nás do nečekaného vedení 3:2. Soupeř jako by byl zaskočen a na hřišti jsme převládali my. V další příležitosti byl Martin Rösler, který zahrával přímý kop. Jeho střela byla jen s jednou chybou – neskončila gólem, tomu zabránila pěkným zákrokem hostující brankářka. A jakoby tímto zákrokem nastartovala hosty. Hned poté naši kluci zaspali a na naši branku se hrnul protiútok, který skončil gólem na 3:3. V závěru zápasu nám už docházely síly a tím jsme se dostávali pod tlak. Při závaru před naší brankou jsme nedůrazně odkopávali míč, který se dostal na kopačky hostí a další obrat byl na světě 4:3. V akci jako přes kopírák jsme inkasovali na 5:3. V zápase jsme si vytvořili ještě pár šancí, ale s těmi už si poradila dobře chytající brankářka Dobrovic.

I přes prohru musíme naše hráče pochválit za kvalitní a bojovný výkon, na kterém můžeme stavět do příštích zápasů.
Další zápasy sehrajeme již tuto sobotu 14.9.2013 na hřišti SKP Mladá Boleslav, kde se v mistrovském turnaji utkáme s týmy SKP MB „B“ a Kostelního Hlavna.

• Branky: Martin Smutný, Martin Janeček, Jan Bartoň
  • Rozhodčí: ---
  • Kosořice: Jan Grus - Jan Bartoň, Martin Janeček, Martin Smutný, Martin Rösler, Jiří Jarisch, Filip Bárta, Jiří Stehlík, Jakub Krátký, Tadeáš Mojžíš, Tomáš Poslt, Petr Skokan, Jakub Čerych