téma * Výsledek jednoznačný, průběh v úvodu takový nebyl
Vydáno dne 15. 09. 2013 (671 přečtení)

Jedenácté Čejetice s dvěma body na kontě potřebovali naplno bodovat. V cestě jim stáli domácí a těžký, promáčený terén. Domácí zažívají jeden z nejlepších startů do sezóny, což chtěli potvrdit i na svém hřišti.

Sokol Kosořice "A" - Čechie Čejetice  6:1 (2:1)

Už v první minutě centroval kosořický Adámek na Sabola, který si přistrčil ve vápně míč, jenže hbitější obránce míč odkopl do bezpečí. To hosté byli produktivnější. Po rohovém kopu odvrátila obrana míč pouze na hranici vápna a Jaroš nekompromisně pod břevno poslal Čejetice ve třetí minutě do vedení. Hráči Kosořic byli po inkasované brance pár minut paralyzovaní a soupeř přispěchal z další tvrdou ranou z kopaček Tláška. Jedovatá střela proletěla těsně nad břevnem. Domácí se poté snažili kombinační hrou prolomit čejetickou obranu, jenže vlastními chybami Hubáčka v brance téměř nezaměstnávali. Naopak hosté několikrát vyrazili do rychlého protiútoku, avšak bez výraznější šance. Kosořickým vyšla akce až ve 26. minutě, kdy si Niklfeld všiml rozběhnutého Malíka na levé straně. Ten se neunáhlil, zasekl míč a přízemní střelou srovnal stav. Hosté mohli přispěchat s rychlou odpovědí. Unikajícího Brože zakřižovali dva obránci, jenže čejetickému středopolaři se podařilo přihrát zcela volnému Plintovičovi, kterého však vychytal včasným vyběhnutím Pokorný. Ve zbylých minutách se rodily šance hlavně před hostující brankou. Další Niklfeldova povedená přihrávka tentokrát našla Sabola. Ten ještě oslovil Macháče, který ve skluzu netrefil odkrytou branku. Ve 40. minutě kosořický Sabol dobře atakoval stoperskou dvojici soupeře tak dlouho, až získal míč pro Niklfelda a ten umístil střelu mimo dosah bránících hráčů - 2:1.

Domácí tým mohl po změně stran uklidnit Pára, jenž si vyskočil na míč po rohovém kopu Niklfelda, ale zacílil vedle. Klid do kosořických řad vnesla až branka ze 66. minuty. Niklfeld vyslal do běhu Sabola, jehož ránu brankář vyrazil pouze do bránícího Havelky a od něj se míč odrazil do sítě. Hráči Čejetic se osmělili po delší době a domácí tentokrát se štěstím neinkasovali. Z levé strany si míč přistrčil Jaroš a pěknou ranou orazítkoval tyč. Odražený míč napálil Čtyřoký pouze vedle branky. Nakonec to byli opět Kosořičtí, kdo mířil do černého. Grus s dostatkem místa a času dobře načasoval míč do vápna, Macháč sice promáchl, jenže dobíhající Sabol měl již snadnou úlohu - 4:1. Domácí v poklidu kontrolovali hru a s chutí dále útočili. V 79. minutě ještě výborně zasáhl Hubáček při průniku a následné střele Černého. O tři minuty později po centru Páry nezamířil správně ani Konečný. Až v 87. minutě přihlížela početná divácká návštěva nenápadné akci, kdy hostující obránce podskočil míč na hranici vápna a Sabol se prosadil pohotovou ranou k tyči. Hráči Čejetic rozehráli, Konečný vybojoval míč pro Sabola a ten stylem alá Poborský zkompletoval hattrick.

• Branky: 70., 87. a 87. Sabol, 26. Malík, 40. Niklfeld, 66. Havelka vlastní - 3. Jaroš
  • Rozhodčí: Navrátil - Sobalík, Chrastina