téma * Vedení, nabrané manko a snaha o vyrovnání
Vydáno dne 21. 09. 2013 (589 přečtení)

Takto by šel definovat přípravný zápas našich nejmladších. V zápase proti Všejanům, hraném na čtvrtiny, jsme po vyrovnané pětiminutovce šli do vedení.

Sokol Kosořice - Sokol Všejany  5:6

Filip Kejla v chumlu těl vybojoval míč a přihrál ho Tomášovi Posltovi, který šel do samostatného úniku a své sólo proměnil ve vedoucí branku – 1:0. Po vstřeleném gólu se hra přelévala ze strany na stranu a hrál se vyrovnaný fotbal. Hosté si vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale Martin Rösler v naší brance je skvěle likvidoval. Slabší chvilku jsme si vybrali v závěru první čtvrtiny. Při odkopu od brány vystihl hostující hráč směr letu míče a už neměl problém vyrovnat – 1:1.

Do druhé čtvrtiny jsme nenastoupili dobře, když jsme faulem zastavovali průnik protihráče. Z následného přímého kopu jsme inkasovali a soupeř otočil vývoj utkání na svou stranu - 1:2. Nadále jsme však pokračovali ve vlažném tempu a následně jsme byli ztrestáni. Do samostatného úniku se dostal hráč Všejan a únik zakončil přesnou střelou k tyči – 1:3. Ani po tomto gólu jsme nepřidali a soupeř nás trestal ještě jednou. Po ztrátě míče jsme inkasovali další gól a polovina zápasu vyznívala celkem jasně pro soupeře – 4:1.

V další čtvrtině, jako bychom se nepoučili a nadále ztráceli balony. Po jedné ze ztrát soupeř navyšoval již na 1:5. Další gól v naší síti byl jako přes kopírák – 1:6. Když už nad námi visel strašák v podobě další vysoké porážky, tak jsme se dokázali sebrat a začali opět hrát fotbal. Na konci třetí čtvrtiny si odražený míč našel Jiří Jarisch, kousek si ho posunul, vystřelil a míč skončil v brance 2:6. Povzbuzeni šťastným gólem jsme zakončili třetí čtvrtinu.

Do závěrečné třetiny jsme vstoupili lépe než soupeř, ale po nevyužitých šancích Jiřího Stehlíka a Tomáše Poslta byl stav stále nepříznivý. Poté se do míče z uctivé vzdálenosti opřel Filip Kejla a jeho rána prošla mezi nohama brankáře – 3:6. Dále jsme pokračovali v aktivitě, za což jsme byli odměněni. Ve skrumáži před brankou si míč opět našel Jiří Jarisch a střelou z blízka nezaváhal – 4:6. Na rozdíl jediné branky snížil opět Jiří Jarisch, když využil bojovnosti svých spoluhráčů a vzápětí dokázal obrat brankáře o malou domů – 5:6. Bohužel tento gól přišel příliš pozdě na to, abychom ještě stihli vyrovnat.

Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost předvedenou hlavně ve čtvrté čtvrtině. Na to, jak se tento zápas vyvíjel, tak nakonec můžeme být spokojeni. Alespoň co se týče vstřelených gólů.

• Branky: 3x Jiří Jarisch, Tomáš Poslt, Filip Kejla
  • Kosořice: Martin Rösler – Lukáš Smutný, Marek Rösler, Jiří Jarisch, Jakub Jarisch, Štěpán Šafařík, Filip Kejla, Jiří Stehlík, Lukáš Stehlík, Jakub Šíla, Tomáš Poslt, Katka Vostatková, Matouš Krejčík