téma * Duel šestého s druhým skončil smírně
Vydáno dne 22. 09. 2013 (705 přečtení)

Fotbalisté rezervy Dlouhé Lhoty z posledních dvou utkání nezískali ani bod. To hráči Kosořic naopak v uplynulých třech duelech nenašli přemožitele. Domácí s úzkým kádrem nasadili tři hráče nastupující za "A" mužstvo.

FK Dlouhá Lhota "B" - Sokol Kosořice "A"  1:1 (1:1)

O první vzruch se postaral dlouholhotský Sháněl, jehož ránu z přímého kopu vytěsnil Pokorný nad svou branku. O minutu později vyslal na druhé straně Grus míč za obranu, Sabol bez váhání odehrál míč před vyběhnuvším gólmanem, ale míč skončil vedle branky. Kosořičtí měli v úvodu více ze hry, až na několik náznaků nemusel Charvát v brance výrazněji zasahovat. Možná i proto, že Dlouhá Lhota vyztužila kraje obrany hráči z "A" mužstva. Postupem času však aktivita hostí polevila a od dvacáté minuty domácí zatlačili soupeře před velké vápno. Také Kosořičtí soupeřův tlak přečkali bez větších problémů. Navíc ve 25. minutě udeřili po rohovém kopu. Sabolem zahraný kop na zadní tyč si našel Pára a hlavičkou na vzdálenější stranu nedal Charvátovi šanci. Domácí však na svém hřišti nechtěli navázat na nepříznivou bilanci a jejich snaha o vyrovnání byla znatelná. Už o minutu později musel bravurně zasahovat Pokorný po zakončení zblízka. Fotbalisté Kosořic se snažili o rychlý přechod do útoku, ale ve většině případů o míč stejně rychle přišli. Ve 34. minutě si hosté ještě poradili s nebezpečným průnikem Berana. O šest minut později si však lhotský Ondřej Zdobinský seběhl na dlouhý pas a jeho střela od rukavic brankáře nakonec doputovala až za brankovou čáru - 1:1.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu. Domácí byli častěji u míče, ale kompaktní obrana soupeře je do vážnější šance nepustila. Za zmínku stojí až příležitost Kosořických z 59. minuty. Malíkův centrovaný míč doběhl Sabol, přihrávku před odkrytou branku však obrana zažehnala před dotírajícím Macháčem. Hráči Dlouhé Lhoty se snažili najít skulinku, kudy by ohrozili Pokorného, jenže marně. Hosté tu a tam vyrazili na zteč, ale Charvát byl téměř bez práce. Diváci se již výraznější šance nedočkali a utkání po poločasovém výsledku nemělo vítěze.

• Branky: 40. Ondřej Zdobinský - 25. Pára
  • Rozhodčí: Švarc - Chrastina, German