téma * Hráči rezervy poprvé v sezóně prohráli
Vydáno dne 23. 09. 2013 (591 přečtení)

Fotbalisté rezervy Kosořic zatím prochází soutěží bez porážky a v tomto trendu chtěli pokračovat také v Doubravě, kam cestovali v rámci pátého kola.

SK Jizeran Doubrava "B" - Sokol Kosořice "B" 2:1 (0:0)

Od začátku zápasu se hrál na mírně podmáčeném terénu svižný a pohledný fotbal. V první čtvrt hodině měli Kosořičtí více ze hry a dokázali soupeře několikrát přečíslit, ale žádný z pokusů brankou neskončil. Domácí posílení několika hráči "A" mužstva postupem času hru vyrovnali a dostávali se před soupeřovu branku. Hostující obranná čtveřice s výborným stoperem Jiřím Boháčkem dokázala snahu Doubravských o vstřelení branky včas zastavit. Doposud největší šance se zrodila ve 35. minutě, kdy po centru Pavlíčka sklepl míč Tříska, jenže Darmošovu střelu brankář bravurně zlikvidoval. Poté se na druhé straně vyznamenal Dufek několika vynikajícími zákroky a tak první poločas skončil bez branek.

Lepší vstup do druhého dějství měli hráči Doubravy, ale i hosté několikrát prověřili domácího brankáře. Kosořický Darmoš několikrát vyzval doubravského gólmana na souboj, z toho však zatím vyšel vždy úspěšně strážce svatyně. V 58. minutě se poprvé měnilo skóre. Domácí záložník zatáhl míč po pravé straně do vápna, zpětnou přihrávkou našel spoluhráče, jehož rána skončila až v síti. Hráči Kosořic poté zahrávali několik rohových, avšak bez využití. V 70. minutě napřáhl ze třiceti metrů Jiří Boháček, jenže opět výtečný brankář vytěsnil míč mimo tři tyče. Až o pět minut později se obránce Stehlík dostal na hranici vápna a střelou o tyč vyrovnal. Když se zdálo, že utkání skončí spravedlivou dělbou bodů, spadl domácí útočník v pokutovém území a jinak přesný rozhodčí Halbich odpískal přísný pokutový kop. Dufek sice vystihl směr střely, ale míč se otřel o tyč a domácí tak slavili výhru 2:1.

• Branky: Kašpar, Šimek - 75. Stehlík
  • Rozhodčí: Halbich