téma * Mini žáci se tentokrát střelecky neprosadili
Vydáno dne 23. 09. 2013 (580 přečtení)

Mistrovský turnaj v Kosořicích

SKP MB „B“ - Kostelní Hlavno 0:1

Kosořice - Kostelní Hlavno 0:7 (0:4)

První zápas domácího turnaje jsme sehráli s Kostelním Hlavnem, kterému jsme chtěli oplatit vysokou porážku na předchozím turnaji. Ovšem tyto ambice se zdáli po začátku utkání nereálné. Hned v úvodu si Hlavenští vypracovali mnoho střeleckých příležitostí a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí i gólově. Neuběhlo mnoho minut a už jsme 1:0 prohrávali. Soupeř vybojoval míč, udělal kličku obránci a střelu z dálky umístil přesně k tyči branky, kterou pro tento zápas hájil Martin Smutný. Zanedlouho jsme inkasovali druhý gól, když po výkopu Martina Smutného jsme nešli do souboje a míč ukořistil soupeř, pár rychlými doteky byl před naší brankou a skóroval – 2:0. Další gól jsme inkasovali z kopačky urostlé protihráčky, ke které se odrazil míč po rohovém kopu. Ta si s ním věděla rady a svůj projektil namířila přesně pod břevno – 3:0. Ihned při rozehrávce jsme ztratili balon a náš protihráč se prokličkoval až ke střele, která skončila čtvrtým gólem v naší síti – 4:0. Do poločasu se už nic zásadního nestalo a naše ambice vystřídaly obavy.

Ve druhém poločase jsme nastoupili poněkud rozčarovaně z výsledku a na naší hře to bylo znát. Dále to byli Hlavenští, kteří diktovali tempo zápasu. V pořadí již pátý gól v naší síti padl po naší slabině. Tou jsou výkopy od branky. Další výkop Martina Smutného zůstal bez souboje a tak jsme nabídli Hlavnu vedení o pět branek – 5:0. Naše snaha dostat se alespoň na dostřel branky Kostelního Hlavna, končila těsně za polovinou na hráčce soupeře. Při jedné takové snaze jsme přišli o balon, poté přišla dlouhá přihrávka a útočník Hlavna si dobrým zpracováním obhodil naše obránce a zvýšil na 6:0. Na konečných 7:0 jsme dostali gól po našem nedůrazu, kdy od rohu přišel centr před branku na neobsazeného protihráče. Další šance už nepřišly a rozhodčí posléze utkání ukončil. Bohužel jsme si v tomto zápase nevytvořili žádnou větší šanci.

• Branky: ---
  • Kosořice: Martin Smutný – Jan Grus, Jan Bartoň, Martin Janeček, Martin Rösler, Jiří Jarisch, Jiří Stehlík, Tadeáš Mojžíš, Tomáš Poslt, Petr Skokan, Jakub Čerych

Kosořice - SKP MB "B" 0:4 (0:2)

Do našeho druhého zápasu na turnaji jsme vstoupili lépe než v prvním zápase, ale SKP si postupně vytvářelo tlak. Tento tlak vyústil ve sporně odpískanou malou domů, po které se v soutěži mini žáků zahrává pokutový kop. Penaltě čelil Jan Bartoň, který do druhého zápasu nahradil Martina Smutného. Bohužel se mu nepodařilo vystihnout směr letu míče a tak jsme opět prohrávali 1:0. Dále zápas pokračoval v režii SKP, ale větších šancí se diváci nedočkali. Z jedné ojedinělé šance jsme inkasovali, když jsme ztratili míč na středu hřiště a soupeř z nebezpečného prostoru zvýšil svůj náskok na 2:0. SKP pak mělo ještě pár šancí, ale ty už zůstaly nevyužity.

Poločasový výsledek 2:0 nám ještě dával naději na bodový úspěch. Ve druhém poločase se hrálo vyrovnané střetnutí, hřiště spíše ovládalo SKP, ale do šancí je nepouštěla naše obrana. Poté ovšem hosté dobře zakombinovali a třemi přihrávkami a střelou k tyči navýšili svůj náskok na 3:0. Bohužel doposud jsme si moc příležitostí nevytvořili. A tak dále hrálo SKP, po samostatném úniku soupeře jsme prohrávali už 4:0. Tento gól byl poslední v naší brance a konečně jsme si začali vytvářet šance. Do úniku se dvakrát dostával Martin Smutný, ovšem v prvním případě ztroskotal na obránci a ve druhém ho zastavil brankář. V dalších šancích stříleli mimo Martin Janeček a následně i Jakub Čerych. Když už jsme konečně začali hrát a dostávat se do šancí, tak rozhodčí naposledy zadul do píšťalky a domácí turnaj tak ukončil.

• Kosořice: Jan Bartoň – Jan Grus, Martin Smutný, Martin Janeček, Martin Rösler, Jiří Jarisch, Jiří Stehlík, Tadeáš Mojžíš, Tomáš Poslt, Petr Skokan, Jakub Čerych

Na tomto turnaji jsme si vypracovali pramálo šancí a nepodařilo se nám vstřelit ani gól. Nezbývá nám než jen doufat, že závěrečný mistrovský turnaj v Kostelním Hlavně, který se hraje 6. října 2013, se nám vydaří lépe, jak střelecky, tak i herně.

3. Sokol Kosořice 2:24 0

Další zápas našich mini žáků můžete vidět již tuto středu na našem hřišti, kdy sehrajeme s našimi nejmladšími přípravný zápas proti Dobrovicím.