téma * Historie se opakuje, výsledek se zrodil za čtvrt hodiny
Vydáno dne 06. 10. 2013 (1163 přečtení)

Ve šlágru sedmého kola cestovaly třetí Kosořice na půdu čtvrtého Kostelního Hlavna. Oba týmy shodně prohrály pouze v Kněžmostě a v tabulce měly stejný počet jedenácti bodů.
Aktualizace: komentář soupeře uvnitř

ZD Kostelní Hlavno - TJ Sokol Kosořice "A"  1:1 (1:1)

Kosořickým by se hodila třítýdenní pauza jako je momentálně v nejvyšší české soutěži. Zejména k doléčení zranění a tréninku, jak lépe zvládnout začátky poločasů. Hosté měli opět slabší vstup do zápasu a od třetí minuty prohrávali. Míč po standardní situaci od rohového praporku proletěl skrz zeď a na přední tyči ho Jindřich Bůžek poslal pohotově do sítě. Až poté se ke slovu dostali také Kosořičtí. V jedenácté minutě pronikl Grus do vápna a zpětnou přihrávkou našel Macháče. Střela z jedné však zamířila pouze do břevna. O minutu později se na hranici vápna uvolnil s míčem Sabol a tečovaná rána obráncem skončila mimo dosah brankáře - 1:1. Hosté vycítili šanci na rychlý obrat a převzali iniciativu. Hlavenský brankář nevyboxoval míč po rohovém kopu zrovna ideálně, jenže v houštině těl se lépe zorientovali domácí a následná hlavička Macháče mířila doprostřed branky. Za zmínku stojí také tečovaná rána kosořického Niklfelda a akce Malíka s Macháčem, kterou na poslední chvíli hasil jeden z obránců. V poslední čtvrthodině prvního poločasu se hrálo bez šancí, za zmínku stojí pouze pěkná rána domácího Martina Bůžka z přímého kopu.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení útlumu Kosořických a naopak velké aktivity domácích. Již v 52. minutě se hlavenský Toman ocitl v blízkosti branky, ale v obtížné pozici míč netrefil. Hned vzápětí tentýž hráč tvrdou ranou vyprášil Pokorného rukavice. Velké štěstí měli hosté v 58. minutě po vyložené šanci soupeře. Hlavenský hráč po slalomu středem hřiště naservíroval míč zcela volnému Sůrovi, který ale v této situaci zklamal a míč poslal vedle branky. Hosté přečkali tlak bez úhony. Postupem času zklidnili hru a drželi více míč na svých kopačkách. Kosořickým pomohlo i vyloučení Jindřicha Bůžka po druhé žluté kartě za nevybíravý zákrok na Třísku. V početní výhodě si slibný střelecký pokus připsal Sabol, ale míč skončil těsně vedle Musilovy tyče. Hostující útočník o chvíli později tentokrát nabyl Niklfeldovi a jeho pěknou ránu z 25 metrů neméně vydařeným zákrokem zlikvidoval hlavenský gólman.