téma * Čtyři vysoké prohry, ale i nejlepší výkon na turnaji
Vydáno dne 09. 10. 2013 (1086 přečtení)

Mistrovský turnaj v Kostelním Hlavně

SKP MB „B“ - Kostelní Hlavno 0:8

Kostelní Hlavno - Kosořice 5:0 (4:0)

První zápas proti suverénovi naší skupiny jsme nezačali špatně. Vedli jsme si dobře hlavně v obraně, kdy jsme soupeři úspěšně a zavčas odebírali míče. Je jen škoda prvního inkasovaného gólu, který padl z nenápadné akce. Ve skrumáži těl zcela nečekaně vyšla střela, kterou zastavila až síť v naší brance - 1:0. Dále jsme však dobře bránili a pouštěli se do protiútoků, ovšem bez většího ohrožení domácího brankáře. Chybami jsme se připravili o hodně míčů a dovolovali jsme soupeři víc a víc. Do poločasu se domácí prosadili ještě 3x a poločasový výsledek byl 4:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme nastoupili aktivně a dostávali jsme se i do zakončení. Škoda, že naše střely byly z velké dálky, tak brankáře tolik neohrozily. Hlavno se dál snažilo útočit, ale veškeré jejich pokusy končily na dobře hrající obraně nebo v náručí našeho brankáře. Přesto jsme jednou inkasovali, kdy si soupeř ve středu hřiště narazil míč a střelou k tyči upravil skóre zápasu na konečných 5:0.

• Branky: ---
  • Kosořice: Jan Grus – Tadeáš Mojžíš, Martin Smutný, Jan Bartoň, Martin Janeček, Jakub Čerych, Tomáš Poslt, Petr Skokan

SKP MB "B" - Kosořice 5:0 (4:0)

Za krátkou chvíli jsme museli načerpat nové síly a vstoupit do druhého utkání, které bylo výsledkově jako přes kopírák, ale s jiným soupeřem. Rozdíl oproti prvnímu utkání byl v tom, že do tohoto utkání nastoupil soupeř velice aktivně a za svou aktivitu byl i odměněn, když vyhrál přetlačovanou o balon a střelou k tyči otevřel skóre utkání - 1:0. SKP bylo i nadále aktivnější a těžilo z našich chyb. Skóre se do poločasu měnilo ještě 3x a stejně jako v prvním zápase jsme v poločase prohrávali 4:0.

Druhý poločas byl o poznání lepší. Chvílemi jsme byli aktivnější, ale opět jsme nedokázali žádnou ze svých šancí dotáhnout do konce. Poté se hrálo většinou mezi vápny soupeřů a žádné šance nepřicházely. Jednu šanci jsme soupeři nabídli sami, když jsme při rozehrávce ztratili míč. Soupeř touto nabídkou nepohrdl a zvýšil na 5:0. Nic významného se už nestalo a tak jsme utržili další vysokou porážku.

Tento turnaj pro nás nedopadl střelecky ani bodově dobře, ale za výkony našich kluků se rozhodně stydět nemusíme. O to větší pochvalu mají, že i když byli vyčerpaní, tak oba zápasy zvládli dobře. Doufejme, že na tento výkon navážeme i v neděli 13. října 2013, kdy se stejnými soupeři sehrajeme ještě přátelský turnaj, který se koná opět na hřišti Kostelního Hlavna od 10:00.

3. Sokol Kosořice 2:34 0

TJ Sokol Kosořice - FK Dobrovice 4:17 (1:4,1:5,2:8)

Tento zápas, jak už bývá u mladších mini žáků zvykem, se hrál na třetiny. Výsledky z třetin by byly ještě v celku přijatelné, ale výsledek celkového zápasu snad ani nemá cenu komentovat. Pomalu se stává tradicí, že sotva začne zápas, my už prohráváme.

Toto utkání nebylo výjimkou a gól jsme dostali hned po 15 vteřinách hry. V první třetině jsme nehráli vůbec dobře, což se odrazilo i na výsledku, po 10 minutách hry jsme prohrávali už 4:0. Za zmínku stojí posledních 5 minut třetiny, které patřily převážně nám. Měli jsme pár šancí, které jsme buď uspěchali, nebo nedotáhli do zdárného konce, ale jedna akce se nám přeci jen povedla. Jiří stehlík si vzal na půlce míč, nasadil protihráči housle a pelášil sám na brankářku hostí, kterou obešel a dovedl míč až za brankovou čáru – 1:4.

Ve druhé třetině platilo to samé v bledě modrém. Dobrovičtí hráli a my jsme byli na hřišti. V rychlém sledu za sebou jsme dostali pět gólů, povětšinou po špatné rozehrávce, nebo po našem nedůrazu při bránění. Opět ale jako bychom šetřili síly na závěrečnou 5ti minutovku třetiny. Do slibných příležitostí se dostával většinou Martin Rösler a Jakub Krátký. Prvně jmenovaný se dal do samostatného úniku po straně a střelou ke vzdálenější tyči snižoval na 2:9.

Začátek třetí třetiny byl opět špatný a my inkasovali skoro z každé akce. Gólové hody Dobrovic, po 5 brankách, přerušil Martin Rösler, který obral obránce o rozehrávku a zakončil podle brankářky - 3:14. Další gól v dobrovické brance přidal opět Martin Rösler, který vybojoval míč u lajny a střelou k tyči zaznamenal hattrick – 4:14. Bohužel toto byl poslední gól, který jsme vstřelily, ale nebyl to poslední gól zápasu. Dobrovice ještě přidali 3 branky a stanovily tak výsledek utkání na hrozivých 4:17.
V tomto utkání lze vyzdvihnout snad jen hattrick Martina Röslera a snažení jednotlivých hráčů. Doufejme, že příští zápasy budou lepší, jak herně, tak i v chování našich kluků.

• Branky: 3x Martin Rösler, Jiří Stehlík
  • Rozhodčí: ---
  • Kosořice: Jiří Jarisch – Lukáš Smutný, Martin Rösler, Marek Rösler, Max Rösler, Jakub Jarisch, Štěpán Šafařík, Filip Kejla, Jiří Stehlík, Lukáš Stehlík, Jakub Krátký, Tomáš Poslt, Radim Skokan

TJ Sokol Kosořice - FK Loučeň 0:7 (0:2,0:2,0:3)

Po týden starém výprasku od Dobrovic jsme hráli další přátelské utkání, které se opět hrálo na třetiny.

V první třetině se hrál vyrovnaný zápas, který přinášel šance na obou stranách. Bohužel jsme to byli opět my, kdo jako první inkasoval. Po nedorozumění brankáře s obráncem jsme ztratili balon, který jsme našli až v naší brance - 1:0 pro hosty. Pomalu, ale jistě ubývalo našich šancí a přibývalo šancí soupeře. Ovšem většinu šancí kryl dobře chytající Martin Rösler. Na 2:0 zvýšili hosté po rohovém kopu.

Do druhé třetiny jsme šli s nadějemi zvrátit utkání v náš prospěch. Bohužel naše šance se neujaly a tak soupeř opět trestal. Po ztrátě míče přišla střela ze strany, na kterou byl náš brankář krátký a tak jsme prohrávali již 3:0. Opět to byli hráči Loučeně, kteří po gólu přebrali otěže a začali se dostávat do šancí. Ve druhé třetině využili ještě jednu, když samostatný únik zakončil útočník střelou podle brankáře – 4:0.

Poslední třetina byla opět vyrovnaná, ale my jsme zase nedokázali proměnit své šance v góly. Vzor jsme si mohli vzít od soupeře, kterému jsme za třetí třetinu povolili 3 šance, ale bohužel všechny využil a tak náš poměrně dobrý výkon je ve stínu další vysoké porážky 0:7.
Za toto utkání musíme kluky pochválit, protože oproti minulému týdnu to bylo jako nebe a dudy. Kluci plnili, co měli a na jejich výkonu to bylo znát. Výsledek tohoto utkání je pro nás možná krutý, ale na tomto výkonu se už dá stavět.

• Kosořice: Martin Rösler - Tadeáš Mojžíš, Radim Skokan, Lukáš Stehlík, Jiří Stehlík, Marek Rösler, Jakub Šíla, Filip Kejla, Lukáš Smutný, Jakub Jarisch, Jiří Jarisch, Štěpán Šafařík, Jakub Krátký, Tomáš Poslt, Matouš Krejčík, Vilém Kořínek