Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * "A" tým nejprve přečkal šance, poté naděloval
Vydáno dne 30. 08. 2015 (558 přečtení)

Fotbalisté Kosořic odstartovali sezónu vítězstvím, hosté z Předměřic naopak přicestovali po domácí porážce s Beznem. Domácí udělali pouze nucenou změnu, kvůli pracovním povinnostem nahradil Krause Sedláček.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Jizera Předměřice 6:1 (3:0)

V parném počasí začali lépe hráči Předměřic. Ve druhé minutě si Karel Práger vyměnil míč s Marešem, vzdálenější tyč však minul. O čtyři minuty později se míč dostal opět ke Karlu Prágerovi, jenže zblízka orazítkoval pouze tyč. V deváté minutě domácí z první šance potrestali soupeřovy neproměněné šance. Na Kučerův přesný centr si vyskočil nehlídaný Batala a hlavou trefil mimo dosah brankáře - 1:0. Za zmínku stojí ještě rychlá rozehrávka kosořického Sedláčka, po které se do dobré šance řítil Kučera, mířil však nad branku. Další minuty nabídly nepřesnosti na obou stranách a snad i proto rozhodčí raději udělal přestávku na občerstvení. Domácí se snažili kombinovat po zemi, zatím co centry na osamoceného Mareše si obranná čtveřice pohlídala. Ve 32. minutě si domácí Grus po autovém vhazování pokryl míč a z úhlu nekompromisně zvýšil vedení svého týmu. Domácí ukolébáni dvoubrankovým vedením poté pustili soupeře několikrát do zakončení. Václav Práger neprostřelil po závaru houštinu těl a Skalický mířil po brejku vedle. Ve 41. minutě třetí zásah přidal opět Grus, když prokličkoval mezi obránci až do palebné pozice a gólman byl proti jeho ráně bezmocný. Domácí ještě v závěru poločasu prohospodařili dvě vyložené šance. Malíkovo sólo brankář vyrazil mimo tyče a Grusovu ránu zastavila tyč.

Kosořičtí odstartovali druhý poločas náporem. Atakovaní Sedlák a následně i Grus nezakončili ale přesně. V 51. minutě se domácí obránce Batala opět doslova a do písmene vytáhl na nadýchaný centr Kučery a bylo to již 4:0. To už hosté neměli síly vzdorovat. V další akci zatáhl míč Grus a přihrával před branku, jenže Kučera ani Malík na míč nedosáhli. V 59. minutě střídající Tříska vyslal do úniku Malíka, který se stal dalším úspěšným střelcem v tomto duelu. Domácí kontrolovali hru a rodily se další šance. Ojedinělou měli také hosté, proti Merhautovi však dobře zakročil Dufek. Vyloženější šanci si připsali ale Kosořičtí, Tříska opět našel Malíka, ten však tentokrát přestřelil. Malík se nakonec druhého zásahu dočkal v 69. minutě. Předměřický Houska si ještě připsal úspěšný zákrok při dalším úniku Malíka, když před dotírajícím Grusem vystihl přihrávku. Domácí prostřídali sestavu a do vážnějších šancí už se příliš nedostávali. Nakonec hosté alespoň kosmeticky upravili výsledek z přímého kopu, kdy Václav Práger střelou vedle zdi stanovil konečný výsledek na 6:1.

• Branky: 9. a 51. Batala, 32. a 41. Grus, 59. a 69. Malík - 79. Václav Prager
  • Rozhodčí: Vrabec - Stejskal, Janda