Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořičtí byli po většinu zápasu blíže vítězství než soupeř
Vydáno dne 06. 09. 2015 (524 přečtení)

V sousedském derby cestovali fotbalisté Kosořic do nedalekých Rejšic bez Gruse, kterému se na úvod sezóny střelecky dařilo. K Malíkovi do útoku se posunul Pára.

SK Rejšice "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 3:1 (0:1)

Před týdnem komplikovalo hráčům život neúnosné vedro, nyní zase chladnější počasí a silný vítr. Ze začátku to nevyhovovalo ani jednomu mužstvu. Hra byla neurovnaná s množstvím chyb na obou stranách. To ovšem platilo pouze jedenáct minut. Poté se za obranou objevil rejšický Jaroš, který byl sražen brankářem po zakončení a hlavní sudí ukázal na značku pokutového kopu. Kosořický Dufek ovšem Nagyho střelu vyrazil a tak stále platil bezbrankový stav. Hosté se do šancí dostávali s obtížemi, a proto většinou zkoušeli štěstí ze střední vzdálenosti. Pokusy Macháče, Mašky ani Malíka brankou taktéž neskončily. Nebezpečnější akce zakončovali hlavně domácí, ale stále bez gólového efektu. Ve 28. minutě poslal kosořický Štecher míč po lajně, Pára okamžitě posunul do vápna a Malík z jedné pod vyběhnuvším brankářem otevřel skóre. Domácí marně reklamovali ofsajdové postavení, rozhodčí si odpískanou branku již vymluvit nedali. Fotbalisté Rejšic postupně zvyšovali obrátky. Jenže Jaroš míč netrefil a Fiksel pálil nad. Těsně před odchodem do kabin centroval domácí Mareš a Jaroš mířil nepřesně.

Domácí fotbalisté pokračovali v náporu i po změně stran. Chybu při rozehrávce před vlastní brankou nepotrestal rejšický Jaroš. Domácí neproměnili ani tutovku v 62. minutě, kdy Fiksel přihrával před prázdnou branku, jenže Marek Rys poslal míč vedle. Kosořickým se nedařila kombinace a k bráně Dlouhého se dostávali jen sporadicky. Přesto hosté mohli vedení navýšit, tedy pokud by hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop po zákroku na Martina Adámka. V 69. minutě hosté zahrozili Třískou, jehož centr však neusměrnil nabíhající Kučera. Domácí začali s přibývajícími minutami chybovat ve finální fázi a Kosořičtí stále drželi těsné vedení. Navíc mohli v 75. minutě vstřelit další branku. Martin Adámek zatáhl míč a od brankové čáry přihrál do vápna, ale Tříska slabší nohou přestřelil. Jednobrankové vedení trvalo do 80. minuty, z levé strany přilétl centr a Jaroš tentokrát hlavou zblízka mířil do černého. Ani ne o tři minuty později se do odraženého míče opřel domácí Mareš a Rejšice rázem vedly 2:1. Kosořičtí navíc v závěru zápasu přišli o vyloučeného Batalu, který po chybě Jana Adámka zatáhl za záchranou brzdu a viděl druhou žlutou kartu. Domácí v 89. minutě pečetili vítězství druhou brankou Jaroše a připsali si premiérové vítězství v okresním přeboru.

• Branky: 80. a 89. Jaroš, 83. Mareš - 28. Malík
  • Rozhodčí: J. Pažout - Kožej, Kuba