Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * V Bezně rozhodlo úvodních dvacet minut
Vydáno dne 18. 10. 2015 (584 přečtení)

I když v týdnu vydatně pršelo, v Bezně kam zavítaly Kosořice, se začínalo na relativně dobrém terénu.

SK Bezno-Sovínky "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 2:4 (1:3)

Domácí po vydařeném výsledku z Kněžmosta začali před svým publikem prvním náznakem šance. Skrumáž před kosořickou brankou však gólem neskončila. Další minuty už patřili Kosořickým. V sedmé minutě Macháč přesnou přihrávkou vyslal Batalu, který okamžitě poslal míč do vápna a dobíhající Grus prostřelil bezmocného gólmana. O tři minuty později mohlo být srovnáno. Bezenský Šišpela zachytil chybnou rozehrávku Štechera a běžel sám na brankáře. K zakončení se však odhodlal pozdě a Abelovský jeho střelu lapil. Z protiútoku hledal hostující Macháč Gruse, dobíhající Josef Hötzel mu však ukopl míč tak nešťastně, že překonal vlastního brankáře. Hosté byli při chuti a v 19. minutě to domácí defenzíva opět pocítila. Niklfeld předskočil soupeře na polovině hřiště, Kraus si všiml nabíhajícího Gruse, který si poradil s obráncem a střelou pod břevno zadělal na slušný výsledek. Hráči Bezna doposud téměř nevystřelili, pokud se dostali k vápnu, počínali si nepřesně. Domácí však ve 27. minutě dostali výhodu v podobě pokutového kopu. Štecher odehrál míč na rohový kop, jenže hlavní rozhodčí posoudil následný střet jako nedovolený. Novák střelou o tyč snížil na rozdíl dvou branek. Po inkasované brance se lehkost v kosořické kombinaci vytratila. Bezenští se do konce prvního poločasu snažili vstřelit kontaktní branku, žádnou z akcí však nedotáhli do úspěšného konce.

Ve druhém poločase domácí pokračovali ve snaze o snížení nepříznivého stavu. V 53. minutě se Novák protáhl až před branku, kde Maška ve snaze odehrát míč do bezpečí nastřelil Macháče, od něhož se míč odrazil za brankovou čáru - 2:3. Domácí nebyli daleko od vyrovnání. Šišpela obešel brankáře, jenže se dostal z optimální střelecké pozice. Po přihrávce se však už stačili vrátit hostující hráči a nebezpečí zažehnali. Fotbalisté Kosořic se už ke své kombinaci z úvodu prvního poločasu nedostali a spoléhali hlavně na brejky. Domácí nadále útočili, ale bez kýženého efektu. V 72. minutě však Grus po rohovém kopu našel nabíhajícího Macháče, který hlavou trefil přesně mezi brankáře a bránícího hráče. Vzápětí se Grus blýskl individuální akcí přes dva hráče, zakončil však jen do boční sítě. Teoretické naděje na vyrovnání ještě více zhoršil bezenský Koníček, jehož slovní komentář k rozhodčímu nezůstal bez povšimnutí a viděl červenou kartu. Domácí i v oslabení ještě dvakrát zahrozili, ale skóre už nezměnili.

• Branky: 27. Novák (pen.), 53. Macháč (vl.) - 7. a 19. Grus, 10. Josef Hötzel (vl.), 72. Macháč
  • Rozhodčí: J. Pažout - Skřivánková, Kern (delegát Tiller)