Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Málo vídaný zkrat stál Kosořické body
Vydáno dne 07. 11. 2015 (631 přečtení)

Fotbalisté Kosořic cestovali v předposledním podzimním kole do Chotětova. Místní "A" tým doma, kromě úvodního kola, ještě neprohrál. Před hosty tak stála velká výzva.

TJ Sokol Chotětov "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 4:3 (0:2)

A výzva to jistě nebyla pro Kosořické nesplnitelná. Hosté začali aktivně s několika akcemi v blízkosti pokutového území soupeře. V sedmé minutě kosořický Sedlák na polovině hřiště předskočil soupeře, čímž založil akci pro Malíka. Ten míč zasekl a krásnou technickou střelou o tyč otevřel skóre. Tentýž hráč si o chvíli později navedl míč na roh malého vápna, jenže horní růžek branky minul. Domácí obrana v úvodní čtvrt hodině jistě nefungovala podle představ trenéra. Alespoň malý výdech bránící čtveřici zajistil hlavičkující Rusiňák na druhé straně, jehož pokus Dufek nadvakrát zlikvidoval. Ve 26. minutě mohli hosté odskočit na rozdíl dvou branek, jenže Macháčovi rána z malého vápna nesedla. A vzápětí Kosořičtí po skrumáži před brankou čárou nedokázali dopravit míč do sítě. V dalších minutách dominovali hlavně obrany obou týmů. Až ve 44. minutě hráči Chotětova rychle vhodili míč do hry, následný centr zachytil Nežerka, kterému se podařilo uvolnit v pokutovém území, ale branku přestřelil. Hned z protiútoku odcentroval z pravé strany Malík, Kučera se vší silou opřel hlavou do míče a Skalák zachytil míč až za brankovou čárou. Aby toho pro domácí hráče nebylo málo, tak se těsně před odchodem do kabin nechal vyloučit Kořínek po druhé žluté kartě. A to v rozmezí pouhých devíti minut.

To vše hrálo do karet Kosořickým, kterým stačilo pouze držet míč na kopačkách. Ovšem hned ve druhé minutě utekl Rusiňák, jehož ránu ještě brankář vyrazil. Následovalo několik soubojů o míč, z nichž vítězně vyšel Pečenka a ranou do odkryté branky rychle snížil. O tři minuty později zahrávali fotbalisté Chotětova přímý kop a na zadní tyči nekrytý Rusiňák vyrovnal. Hosté byli v tu chvíli zralý na ručník. Další ránu jim i v oslabení uštědřil Nežerka, který s přehledem proměnil pokutový kop. Osudnou šestnáctiminutovku zápasu zakončil chotětovský Linek, který vystihl záměr Macháče a poradil si také i s gólmanem - 4:2. Karty se tak rázem otočily a útočit museli hosté. V 61. minutě Kosořickým vyšla akce středem hřiště, kdy Malík zpětnou přihrávkou našel Páru a ten technickou střelou snížil. V dalších minutách hráli domácí obětavě a soupeře do výraznějších šancí nepouštěli. Zejména střídající Lener zásoboval spoluhráče míči z pravé strany, skóre se však už nezměnilo.

• Branky: 47. Pečenka, 50. Rusiňák, 53. Nežerka (pen.), 57. Linek - 7. Malík, 45. Kučera, 61. Pára
  • Rozhodčí: Hloucal - Navrátil, Žmolík