Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Závěr podzimu nebyl podle kosořických představ
Vydáno dne 15. 11. 2015 (606 přečtení)

Vedle zápasu rezervy Benátek s Kněžmostem se další souboj týmů z čela tabulky odehrál v Kosořicích, kam zavítalo Kostelní Hlavno. Domácí provedli v sestavě řadu změn i z důvodu nemoci Krause. Naopak do zápasu již mohl zasáhnout uzdravený Grus.

TJ Sokol Kosořice "A" - ZD Kostelní Hlavno 0:4 (0:2)

V úvodní čtvrthodině hráli hlavně fotbalisté Kostelního Hlavna, kteří díky své aktivitě drželi míč ve své moci. Hosté vyrukovali s ofenzivním rozestavením se třemi útočníky, které doplňovali čtyři záložníci. Vážnější šance se však diváci dočkali až v 18. minutě, Tudoši z dobré pozice pálil těsně vedle. Až poté se o slibný náznak pokusili také domácí. Malíkova přihrávka mezi obránce směřovala na Gruse, ovšem na poslední chvíli zasáhl hlavenský stoper. Za hranicí vápna následně střílel Maška, v tomto případě si gólman hostí připsal úspěšný zákrok. Z dění na trávníku tak stojí za zmínku přerušení hry ve 35. minutě, kdy trávník a aktéry na hřišti začaly zasypávat kroupy s deštěm. Už na horším terénu se opět začalo s několikaminutovým zpožděním. Ve 38. minutě dostali hosté výhodu přímého kopu a hráči ve zdi výklad od hlavního rozhodčího, jak si chránit své partie těla. Následná střela zasáhla ruku kosořického hráče ve výšce obličeje, avšak dle rozhodnutí hlavní arbitra šla ruka proti míči a tak nařídil pokutový kop. Kosořické protesty už nic nezměnily a Martin Bůžek poslal svůj tým do vedení. Domácí následně kapitulovali ještě jednou, po přihrávce na hranici vápna střílel Pokorný z jedné přesně k tyči. Opařený celek Kosořic mohl v závěru prvního poločasu inkasovat ještě jednou, hlavičku z bezprostřední blízkosti ale Abelovský vytěsnil mimo své tyče.

Hraní rukou reklamovali také hráči Kosořic krátce po změně stran, jenže rozhodčí v tomto případě nechal pokračovat ve hře. Domácí se chtěli pokusit o stejný zvrat, který se minulý týden povedl Chotětovu právě v souboji s Kosořicemi. Realita byla ale zcela odlišná. V 52. minutě ještě kosořický brankář zastavil akci unikajícího Jiřího Zvoníčka. O dvě minuty později hlavenský Toman vystihl záměr Sedláka o zpětnou přihrávku a hostující útočník zakončil sólo s přehledem - 0:3. O poznání jasnější penaltu nařídil hlavní rozhodčí v 63. minutě a Martin Bůžek se opět nemýlil. I za tohoto stavu se domácí nevzdali. Začali sice lépe kombinovat, připsali si několik náznaků, ale konto hostí zůstalo bez poskvrny.