Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořičtí o Velikonocích nadělovali
Vydáno dne 28. 03. 2016 (632 přečtení)

Velikonoční svátky odstartovaly jarní odvety v okresním přeboru. Hráčům a natěšeným divákům přálo počasí, a když se k tomu přidalo i dobře připravené hřiště, bylo se nač těšit. Fotbalisté Kosořic na úvod přivítali soupeře z Akumy.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Akuma Ml. Boleslav 4:0 (1:0)

Od začátku zápasu se hrálo ve svižném tempu. V páté minutě domácí Kraus přenesl hru na druhou stranu, odkud Berka směřoval okamžitě míč před branku, dobíhající Malík však orazítkoval jen břevno. Na druhé straně vypadl Abelovskému míč z rukavic, ale Vladimír Kohnhäuser této šance nevyužil a poslal míč nad branku. Úvodní čtvrthodinu zakončil boleslavský Bernat přizvednutím míče z rohového kopu, i v tomto případě skončil míč mimo tři tyče. Bohužel fotbal není vždy jen o pěkných akcích. Ve 24. minutě musel ze hry odstoupit hostující Vladimír Kohnhäuser, který si po pádu vykloubil rameno a byl převezen na ošetření do nemocnice. Čekání na úvodní branku již netrvalo dlouho. Ve 29. minutě Kraus rozehrával od postranní čáry, hlavičku Páry na zadní tyči ještě boleslavský Halbich dokázal vyrazit, na dorážku Konečného byl už krátký - 1:0. Hned vzápětí mohli hosté vyrovnat. Výkop Abelovského zachytil Skramužský, rozehrál na Strnada, ten však v dobré pozici mířil pouze do boční sítě. V dalších minutách to hráči zkoušeli hlavně ze střední vzdálenosti, skóre se ale zatím neměnilo.

Také druhý poločas měl zajímavý úvod. Již po dvou minutách hry kosořický Malík uvolnil Gruse, jehož centr sice hostující brankář lapil, jenže následně mu míč vypadl a důrazný Konečný dopravil míč do sítě. Domácí dvoubrankové vedení s přehledem kontrolovali a své vedení mohli ještě navýšit. Grus, který často zásoboval spoluhráče centry, našel Konečného ve vápně i v 62. minutě. Tentokrát kosořický snajpr pohrdl zkompletovat hattrick střelou těsně nad. Činil se však i druhý krajní záložník. Berka přihrál volnému Grusovi, který tvrdou ranou orazítkoval břevno. V těchto minutách domácí diktovali tempo hry a hosté jen těžko hledali síly na zvrat. V 69. minutě po souhře Malíka a Konečného si oba míč ještě jednou vyměnili a Malík slabší nohou k tyči zvýšil již na 3:0. Kosořičtí byli logicky při chuti a diváky ještě odměnili čtvrtou trefou, která byla pověstnou třešničkou na dortu. Po rohovém kopu sice hosté míč odvrátili, jenže do odraženého míče se opřel Malík a nádhernou střelou o tyč pečetil domácí vítězství.

• Branky: 29. a 47. Konečný, 69. a 80. Malík
  • Rozhodčí: Grešo - Vaňousek, Kern