Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Derby nakonec vítěze nemělo
Vydáno dne 10. 04. 2016 (497 přečtení)

V sousedském derby Kosořic s Rejšicemi se střetla také na jaře neporažená mužstva.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Rejšice "B" 1:1 (1:0)

Fotbalisté Kosořic podobně jako minulý týden v Předměřicích otevřeli skóre již zkraje zápasu. Malík zahrával rohový kop, Konečný hlavou vrátil míč před branku a Berka premiérovou trefou v kosořickém dresu poslal svůj tým do vedení. Ve 14. minutě hosté bleskurychle vhodili míč z autu do hry, Štěpán postupoval sám na brankáře, ale v poslední chvíli si příliš předkopl míč. Další únik si rejšický útočník připsal o šest minut později, tentokrát zakončil, ale velmi nepřesně. V dalších minutách hráli domácí často bez míče. To Rejšickým se dařili rychlé výpady, avšak bez vážnější šance. Po půlhodině hry si další zajímavou akci připsali domácí. Míč po rohovém kopu ale Macháč z dobré pozice netrefil. Na druhé straně vyšla hostujícímu celku další brejková situace. Fiksel sice získal míč před vyběhnuvším gólmanem, ale chybná přihrávka celou akci zhatila. Ve zbylých minutách se hra často kouskovala chybami v rozehrávce a do šaten šli o něco spokojenější Kosořičtí.

Úvodní minuty druhého dějství příliš vzruchu nenabídly. Až v 60. minutě vyslal kosořický Kraus do úniku Konečného, který ale pálil vedle vzdálenější týče. O chvíli později příznivci domácích zatleskali souhře Malíka s Konečným, kdy prvně jmenovaný mířil jen do brankáře. Hosté si vážnější šanci ve druhém poločase připsali v 71. minutě, Bendova hlavička skončila těsně vedle. O osm minut později však napřáhl rejšický Nagy za hranicí vápna a střela na kluzkém terénu doplachtila až do sítě - 1:1. Další minuty byly ve znamení spíše boje o každý metr s minimem šancí. Nechybělo ani několik ostřejších zákroků, obě mužstva nakonec dohrála v plném počtu.

• Branky: 3. Berka - 79. Nagy
  • Rozhodčí: Švarc - Sobalík, Chrastina