Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Utkání plné zvratů skončilo nerozhodně
Vydáno dne 26. 04. 2016 (594 přečtení)

Těžký soupeř čekal na fotbalisty Kosořic v rámci osmnáctého kola a to vedoucí rezerva Benátek. Domácí navíc nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy. V té se objevilo i několik hráčů se zdravotními problémy.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Benátky n/J. "B" 2:2 (0:1)

Vedoucí pozice Benátek v tabulce se od začátku zápasu ukázala jako oprávněná. Hosté od prvních minut začali trpělivou kombinací hledat mezery v soupeřově defenzívě. Ta se naskytla v páté minutě po autovém vhazování Kosořických, kdy se Krýda se štěstím dostal přes dva hráče a nekompromisní střelou otevřel skóre. Kosořičtí po zisku míče o něj většinou hned vzápětí opět přišli. K zakončení se tak výhradně dostávali hráči Benátek. Většina střel létala ze střední vzdálenosti, naštěstí pro domácí buď mimo branku nebo dobře zasáhl Abelovský. Do bezprostřední blízkosti branky se Benátečtí dostali ve 23. minutě, avšak obrana včas zasáhla proti střele Zuny. Důležitým zákrokem se Abelovský blýskl ve 34. minutě po úniku Krýdy.

Hosté pokračovali v nastoleném tempu také po změně stran. Kosořický brankář si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Střely Pařízka a Pavelka zůstaly taktéž nevyužity. Dalšího zraněného v kosořických řadách musel nahradit Grus, který po svém příchodu několikrát zaměstnal soupeře. V dobré pozici ho o několik minut později vychytal hostující Kubát. Na druhé straně Benátečtí nastřelili břevno kosořické branky. V 71. minutě hosté navýšili svůj náskok po dlouhém pasu na rozběhnutého Pavelku a střele k tyči - 0:2. Závěrečná třetina zápasu nabídla zajímavé rozuzlení. V 73. minutě se domácím podařilo dostat soupeře v blízkosti pokutového území do úzkých, míč se dostal k Třískovi a ten pěknou ranou přehodil brankáře. Kosořičtí nebyli daleko ani vyrovnání, jenže po dlouhém nákopu Grus přestřelil branku Benátek. Více střeleckých pokusů se rodilo hlavně před kosořickou brankou. Po jedné z akcí dostali hosté výhodu pokutového kopu, ke kterému se postavil Hrdlička. Ten však tvrdou ranou orazítkoval pouze břevno. Neproměnného pokutového kopu začali hosté litovat v 88. minutě, kdy domácí zahrávali přímý kop za hranicí vápna. Zkušený Niklfeld poslal míč přes zeď a benátecký Kubát již nestačil zareagovat. V 90. minutě navíc průnik Konečného zastavila hostující obrana v rozporu s pravidly a hlavní rozhodčí podruhé v zápase ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Niklfeld, jenže Kubát vystihl stranu a střelu vyrazil.