Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Sobota pro Kosořice, neděle pro soupeře
Vydáno dne 22. 05. 2016 (604 přečtení)

Hráči Bezna usilující o setrvání v nejvyšší okresní soutěži přicestovali do Kosořic. Oba týmy zrovna nemají oslnivou formu, hosté naposledy zvítězili před měsícem a Kosořičtí ještě déle.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Bezno-Sovínky "A" 0:2 (0:0)

Zápas sice odstartoval šancí Malíka, jenž přihrával před branku nabíhajícímu Niklfeldovi. Tomu se však nepodařilo přehodit vybíhajícího brankáře. Aktivněji však začali hosté, kteří se sice v úvodu několikrát zachytili do ofsajdové pasti, ale ve 14. minutě bylo vše jinak. Koníček si tentokrát svou pozici pohlídal a utíkal na osamoceného brankáře. Ten však nezazmatkoval a nájezd vyrazil, stejně tak i následnou dorážku. Následně si dva úniky vyzkoušel také kosořický Malík. Nejprve si míč na poslední chvíli příliš předkopl a ve druhém případě vynikl bezenský brankář. Po přestávce na osvěžení obě mužstva více chybovala. Další šance byla k vidění až ve 35. minutě, kdy po pravé straně utekl domácí Berka, odcentroval, ale Malík ani Pára na míč o kousek nedosáhli.

Také do druhého poločasu vykročili lépe hosté. Ve 49. minutě ještě kosořický Dufek vychytal sólo Šišpely. Hned vzápětí následoval rohový kop Koníčka, na který si naběhl Josef Hötzel a hlavou poslal míč poprvé do sítě. V 59. minutě si Šišpela zopakoval sólo z levé strany a střelou o tyč tentokrát již překonal kosořického gólmana. Domácí byli v útlumu a hráli převážně bez míče. To hosté měli na kombinaci dostatek času, ale do šancí se již tolik tlačit nemuseli. Až ve 75. minutě se za obranou ocitl střídající Maurer, přihrál před branku osamocenému Honzatkovi, který zblízka nedokázal Dufka překonat. Kosořičtí už hráli na riziko a to mohl v 84. minutě potrestat taktéž střídající Milan Kolovratník, své sólo ale zakončil střelou vedle branky. Domácí se k ojedinělé šanci dostali až v závěru. Macháč vybojoval míč u postranní čáry pro Malíka, jenže obránce stihl na poslední okamžik zakročit.

Fotky ze zápasu

• Branky: 50. Josef Hötzel, 59. Šišpela
  • Rozhodčí: Vaňousek - Grešo, Bohuslav
  • Diváků: 79