Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Souboj o osmou pozici zvládl lépe soupeř
Vydáno dne 07. 06. 2016 (620 přečtení)

Pouhých devět bodů získali fotbalisté Kosořic v jarních odvetách. Na cestu do Čisté hosté opět museli povolat hráče z "B" týmu. Kosořickým chyběli Batala, Grus, Kraus, Niklfeld, Pára, Sedláček a Štecher.

FK Slavoj Čistá - TJ Sokol Kosořice "A" 2:0 (0:0)

Zápas začal aktivně. Hosté chtěli odčinit nezdary z minulých zápasů a tak si připsali i první šanci utkání. Maška poslal přesnou přihrávku na Malíka, který si navedl míč po pravé straně a našel ve vápně Konečného, ten však zakončoval velmi nepřesně. Další minuty zápasu již patřily domácím. Nejprve střela Horáčka minula branku, další střela Bindera se jen otřela o tyč a Fidrich si po nadějném výpadu proklestil cestu až k bráně, pozorného Dufka však nepřekonal. Hráči Kosořic často chybovali v kombinaci a museli tak čelit snaze domácích. Zajímavé okamžiky byly k vidění až v závěru prvního poločasu. 5 minut před koncem poločasu dali o sobě vědět zase hosté. Malík našel ve vápně Mašku, jeho zakončení však bránu neohrozilo. K odraženému míči se poté dostal Tříska, který mířil vedle. A když se skóre neměnilo ani po střele domácího Bláhy a hostujícího Třísky, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek druhého poločasu se nesl v duchu nepřesností na obou stranách. Možná i proto, že vývoj na hřišti ovlivňovalo velké vedro. Přesto si hráči Čisté dokázali vytvořit několik šancí. Hrobár střílel zpoza vápna vedle a Horáček po akci z levé strany nastřelil tyč Dufkovy brány. Domácí byli rázem pohyblivější a rychlejší. Po faulu se k přímému kopu postavil střídající Prokůpek a donutil Dufka k zákroku, jímž vytahoval ránu na roh. V 73. minutě Horáček po úniku poslal přesnou přihrávku před prázdnou branku a Fidrich bez problémů otevřel skóre – 1:0. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale všechny příležitosti končily dříve než se zrodily. Scházela přesnější přihrávka, stejně jako zakončení. A tak v 80. minutě přišel trest v podobě druhého gólu. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Horáček. Hosté začali hrát na riziko, jenže ke kýženému efektu to nevedlo a navíc domácí několikrát ještě zahrozili.