Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Po čtyřech porážkách v řadě "A" tým remizoval
Vydáno dne 20. 06. 2016 (652 přečtení)

Hráči Kosořic se chtěli poslední zápas důstojně rozloučit s končící sezónou, tomu však předešlé výsledky příliš nenasvědčovaly. Domácí mohli v případě vítězství a zaváhání Kněžmosta zakončit sezónu na druhé příčce.

TJ ZD Kostelní Hlavno - TJ Sokol Kosořice "A" 2:2 (1:0)

S první šancí přispěchali domácí. Toman posadil svůj centr přímo na hlavu Jindřicha Bůžka, ten však mířil jen Dufkovi do náruče. Po čtvrt hodině hry se ukázali také hosté. Kraus nacentroval míč do vápna, Pára ho však nezasáhl přesně. Hráči obou mužstev se poté uchýlili k nakopávání míčů a výraznější šance nepřicházely. Za zmínku stojí pouze střely domácího Tomana a hostujícího Třísky, obě ale skončily nad brankou. Ve 39. minutě ztratil na půlce míč Tříska, Jindřich Bůžek upaloval ke kosořické brance, přesně přihrál Sůrovi a jeho hlavička skončila poprvé v bráně. I poslední minuty prvního poločasu patřili domácím. Střelu hlavenského hráče z malého vápna dokázala obrana zblokovat a Sůra ze stejné pozice mířil do tyče.

Druhý poločas naopak odstartovali šancí hosté. Batala centroval z pravé strany, míč doputoval k Malíkovi, který přesně našel Sedláčka a následná hlavička však skončila nad bránou. O chvíli později získal míč Heřmanský, ihned ho posunul na Malíka a ten se nemýlil – 1:1. Po vstřelení gólu byli hosté aktivnější a dokázali podržet míč častěji na svých kopačkách. Po ose Heřmanský – Malík – Tříska zakončoval poslední jmenovaný pouze do náruče brankáře. V 64.minutě viděl rozhodčí na pomezí zahrát hostujícího hráče ve vápně rukou a po signalizaci nařídil hlavní arbitr pokutový kop. Martin Bůžek úspěšnou střelou vrátil Kostelnímu Hlavnu vedení. Domácí si v dalších minutách připsali několik slibných brejků. Žádnou z akcí ale nedokázali proměnit a odskočit na rozdíl dvou branek. Hosté se s takovýmto stavem nechtěli smířit. Žádnou ze svých šancí však nezakončili úspěšně. V 78. minutě si střídající Batala v pokutovém území přistrčil míč a následně byl nedovoleně atakován. Tentokrát dostali výhodu pokutového kopu Kosořičtí. Míč si na penaltový puntík postavil Sedláček. Střelu sice gólman Musil vyrazil, jenže rozhodčí nechal kop opakovat kvůli včasnému vběhnutí domácích hráčů do vápna. Hostující Sedláček tentokrát poslal brankáře na druhou stranu a vyrovnal.

• Branky: 39. Sůra, 64. Martin Bůžek (pen.) - 50. Malík, 78. Sedláček (pen.)
  • Rozhodčí: Chrastina - Kubín, Janda