Datum: 06. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * O vítězství rozhodly závěrečné vteřiny
Vydáno dne 02. 10. 2016 (555 přečtení)

Souboj týmů z dolních pater tabulky zakončil šesté kolo okresního přeboru. Kosořice doma přivítaly Bezno. Oba týmy se ze tříbodového zisku zatím radovaly pouze jednou.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Bezno-Sovínky "A" 2:1 (1:0)

V prvních minutách si obě mužstva zvykala na mokrý terén. V šesté minutě hledal domácí Bonomo před brankou Malíka, tomu se však zakončit nepodařilo. Vzápětí se bezenský brankář ocitl pod palbou v rozmezí několika vteřin. Gólman Stýskal úspěšně zakročil proti průniku Gruse. Souboj obou hráčů vyzněl lépe pro Bezenské i po střele za hranicí vápna a do třetice tvrdou ránu vytěsnil strážce hostující svatyně mimo tři tyče po další šanci kosořického Gruse. Po dalším rohovém kopu tentokrát hlavičkoval volný Tříska do tyče a z dorážky mířil Bonomo pouze do boční sítě. Kosořickým se celkem v ofenzívě dařilo zlobit soupeřovu obranu. Hosté naopak vyslali několik pokusů ze střední vzdálenosti, Šišpelova rána byla ale nepřesná. V sedmnácté minutě ale fotbalisté Bezna mohli domácí publikum zchladit. Macháč ve skluzu poslal k zemi bezenského hráče a hlavní rozhodčí bez váhání zapískal. Pokutový kop Gruncla doprostřed branky však Vítek kryl. Ve 20. minutě se v souboji Grus - Stýskal konečně radoval domácí útočník. Kosořičtí získali míč uprostřed hřiště a po kolmé přihrávce a úniku zamířil Grus přesně k tyči. Takto se podařilo získat míč i ve 31. minutě, Bonomo posunul Malíkovi, který ale přestřelil. Několik dalších akcí domácí už do zakončení nedotáhli. Jedním z důvodů mohl být i vynucený odchod Gruse pro zranění.

Do druhého poločasu vyslal bezenský trenér Koníčka, který byl po pár minutách hry u nebezpečné akce svého týmu, jenže hlavička Josefa Hötzela mířila vedle. Také hlavičkový pokus Bataly na druhé straně neměl gólové parametry. Brankou však měla skončit akce z 66. minuty, kdy po rohovém kopu a skrumáži kosořický Batala zblízka přestřelil. Brankou neskončila ani střela Malíka po přihrávce Pokorného. Ve druhém poločase byli hráči Bezna nebezpečnější než v první pětačtyřicetiminutovce. Do té doby téměř bezchybná defenzíva Kosořic začínala propouštět. Šišpela si našel cestu do pokutového území a po zpětné přihrávce pálil Tomáš Hötzel a vzápětí i Koníček. V 73. minutě se nakonec po rohovém kopu prosadil hlavičkující Josef Hötzel a bylo srovnáno. Následovalo ještě několik slibných akcí Bezna, jenže další branku hosté nepřidali. To se nepovedlo ani na druhé straně Bonomovi pokrytím míče na polovině hřiště a následným únikem. Schylovalo se k dělbě bodů. Už v nastaveném čase zahrávali domácí rohový kop a Macháč hlavou uzmul všechny body pro Kosořické.

Fotky ze zápasu

• Branky: 20. Grus, 90.(+2) Macháč - 73. Josef Hötzel
  • Rozhodčí: Tvaroh - Tylchert, Skřivánková
  • Diváků: 56