Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Na třetí pokus v plném počtu a vítězně
Vydáno dne 02. 04. 2017 (523 přečtení)

Po těsné porážce v Chotětově nastoupili fotbalisté Kosořic poprvé na jaře doma. Opět se jednalo o soupeře z čelních pozic a tentokrát z té nejvyšší.

TJ Sokol Kosořice "A" - SK Jizen Doubrava "A" 2:0 (1:0)

Kosořičtí však hráče doposud vedoucí Doubravy zaskočili aktivní hrou, z čehož vytěžili i několik šancí. V páté minutě si na Pokorného rohový kop vyskočil Macháč, ale hlavou zamířil vedle. Další rána skončila mimo také po akci Mašky s Kumberou, kdy zakončoval Pokorný. Vzápětí opět hlavičkoval Macháč, jenže zase zacílil mimo tři tyče. Hosté se v úvodní čtvrt hodině dostávali k soustavnější kombinaci jen sporadicky. V 15. minutě se Kosořičtí ujali po zásluze vedení. Macháč napřáhl z 25 metrů a výstavní ranou rozjásal domácí příznivce. Domácí ale nedokázali nadále udržet nastolené tempo. Oproti úvodním minutám domácí zpomalili kombinaci a soupeř začal získávat více míčů. Také kosořický gólman Kraus musel několikrát vytáhnout něco ze svého repertoáru. Ve 42. minutě navíc zneškodnil vyloženou šanci Nedošetka a poradil si i s následnou dorážkou.

V první deseti minutách druhého poločasu se domácím podařilo navázat na začátek utkání. Sice se nevyvarovali chyb, ale hra se převážně odvíjela na polovině soupeře. Poté se hra vyrovnala a ke slovu se dostali také hráči Doubravy. V 64. minutě Nedošetko neproměnil další dobrou příležitost, a to hlavně díky dobrému zákroku Krause. Následná dorážka Moravce skončila mimo branku. Místo vyrovnávací branky domácí podruhé udeřili. Střídající Grus zachytil nepovedený odkop a místo postupu na branku si vzal příklad z Macháče. Střelou ze střední vzdálenosti přesně k tyči navýšil vedení na 2:0. Logicky pak hosté vsadili vše na jednu kartu. S několika standartními situacemi si však kosořický brankář s přehledem poradil. V posledním utkání podzimu a poté i v minulém kole dohrávali fotbalisté Kosořic v oslabení. Tato série snad byla dnešním zápasem ukončena.

• Branky: 15. Macháč, 66. Grus
  • Rozhodčí: Šebela - Chrastina, Chládek