Datum: 25. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * "A" tým zvrátil nepříznivý vývoj zápasu
Vydáno dne 09. 04. 2017 (546 přečtení)

Souboj týmů ze středu tabulky se hrál na boleslavské Sahaře. Podzimní souboj Kosořic s Akumou vyzněl pro hosty 3:1 a o dvě branky se postaral Strnad. Uhlídat rychlonohého útočníka, to byl jeden z hlavních úkolů dnešního střetnutí pro Kosořické, pokud chtěli pomýšlet na úspěch.

SK Akuma Mladá Boleslav - TJ Sokol Kosořice "A" 1:3 (1:0)

Úvodní čtvrthodina byla spíše seznamovací. Poté zahrozili fotbalisté Kosořic. Míč po rohovém kopu Pokorného usměrnil Macháč hlavou mimo dosah brankáře, jenže spoluhráči pomohli. Stejně tak i vzápětí, kdy Macháč ani Kraus neprostřelili houštinu těl. Hosté měli více ze hry a byli i nebezpečnější v pokutovém území. Scházelo však více přesnosti a razance v zakončení. Jako ve 32. minutě Pokorného míč mezi obránce převzal Macháč, ale zakončil mimo branku. Z protiútoku se výrazněji o slovo přihlásil boleslavský kanonýr. Strnadovi se podařilo uniknout po pravé straně a přízemní centr úspěšně zakončil mladý Mikšík - 1:0. Hosté pokračovali ve své aktivitě, šancí na vyrovnání si však mnoho nevytvořili.

Z druhého poločasu uběhlo pouhých pět minut a naopak přibyla jedna branka. Kosořičtí podnikli rychlý výpad, Malík nacentroval a za střet Macháče s brankářem nařídil rozhodčí pokutový kop. Exekuci si vzal na starost Malík a razantní střelou srovnal stav. V 63. minutě vběhl na hřiště střídající Jakubův, který se okamžitě zapojil do další akce Kosořic. Po autovém vhazování se uvolnil Pokorný, odcentroval a odraženého míče se zmocnil Macháč. Tomu se podařilo z hranice vápna vystřelit slabší nohou přesně k tyči a hosté druhou brankou dokonali obrat. Kosořičtí nepouštěli soupeře do větších šancí a pokusy ze střední vzdálenosti Kraus zlikvidoval. Domácím nepomohla v dalších minutách ani série standartních situací. To Malíkova střela na druhé straně letěla o pořádný kus vedle, ale za to našla Macháče na pravé straně. Ten přihrál do vápna, Batala však mířil v obtížné pozici vedle. O tři minuty později se po Pokorného centru marně natahoval Macháč a brankou neskončil ani z těsné blízkosti zakončující Malík. Několik výletů po levé straně podnikl i hostující Kumbera, ve vyložené šanci nakonec zacílil těsně mimo. V posledních minutách domácí otevřeli hru a z několika centrů se snažili vyrovnat. Už v nastaveném čase domácí stoper nastřelil dotírajícího Pokorného, který se řítil sám na brankáře. Své sólo zakončil úspěšnou kličkou a střelou do prázdné branky pečetil výhru Kosořic. To už domácí dohrávali v oslabení. Valenta za kritiku rozhodčího musel v 88. minutě do sprch.