Datum: 24. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Téměř po třech letech "A" tým uspěl s Kostelním Hlavnem
Vydáno dne 08. 05. 2017 (507 přečtení)

I přesto, že se sestava Kosořic z různých důvodů mění víkend co víkend, jejich vítězná šňůra pokračuje. V dalším kole Kosořičtí hostili Kostelní Hlavno, které naposledy porazili na podzim roku 2014. Hosté navíc mohou spoléhat na služby Tomana, druhého nejlepšího střelce soutěže.

TJ Sokol Kosořice "A" - ZD Kostelní Hlavno 2:1 (0:0)

V souboji týmů ze středu tabulky začali o něco lépe domácí. I na těžkém, podmáčeném terénu si několikrát dokázali proklestit cestu do pokutového území. Výraznější šanci si domácí připsali až ve dvacáté minutě po rohovém kopu Pokorného. Batala však hlavou mířil těsně vedle. O pět minut později využil zaváhání hlavenského obránce Kumbera, sám před gólmanem zamířil pouze do boční sítě. Svůj gólový účet nerozšířil ani kosořický Macháč, kterého hledal v pokutovém území Malík. Domácí měli více ze hry, jenže gólově to nedokázali potvrdit. Hosté dlouhými nákopy naráželi na připravenou obranu. To v další dobré příležitosti se opět ocitli domácí. Martin Adámek přenesl hru na druhou stranu na Malíka, kterého úspěšně vychytal hlavenský Musil. Z následného rohového kopu zakončoval hlavou Batala, ale hosté na brankové čáře odvrátili mimo. Následně si výraznější šanci připsali i hráči Kostelního Hlavna, rychlý protiútok zakončil Sůra těsně vedle.

Po deseti minutách bez zajímavější akce zahrával domácí Kraus dva rohové kopy. První mířící do branky na poslední chvíli Musil vyrazil. Při druhém pokusu proletěl míč napříč brankovištěm, ale žádný spoluhráč nedokázal míč usměrnit do sítě. Kosořičtí se po zásluze dočkali o čtyři minuty později. Pokorný křižným pasem našel nabíhajícího Malíka. Tomu první střelu sice zblokoval hlavenský Pavlík, napodruhé už našel před brankou volného Macháče, který zblízka nezaváhal - 1:0. Vedení Kosořic však trvalo pouhé dvě minuty. Přímý kop hosté prodloužili před branku, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval Toman. Ten však vzápětí musel kvůli zranění střídat. Po inkasované brance domácí postupně vypadli z tempa. V 73. minutě mohli hosté otočit vývoj zápasu. Sůra vybídl na levé straně nabíhajícího Kříže, ale brankář Kraus zasáhl na výbornou. V závěrečné čtvrthodině domácí sáhli k trojímu střídání. Stále platil nerozhodný stav a vypadalo to na dělbu bodů. V 90. minutě si na Malíkovu přihrávku mezi obránce seběhl střídající Grus a pohotovou střelou z otočky rozhodl o výhře Kosořic. Ihned po rozehrávce totiž hlavní rozhodčí zápas ukončil.

• Branky: 60. Macháč, 90. Grus - 62. Toman
  • Rozhodčí: Khol - Bohuslav, Chrastina