Datum: 26. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * V sousedském derby bez bodu
Vydáno dne 28. 05. 2017 (486 přečtení)

Horké letní počasí není zrovna příjemným klimatem pro sportovce. Někteří hráči Rejšic zvládli přírodní saunu hned dvakrát za víkend. Nejprve za "A" tým v krajském přeboru a následně v neděli v derby proti Kosořicím. Ty přicestovaly téměř v kompletním složení.

SK Rejšice "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 3:0 (1:0)

Zápas měl od začátku dobré tempo a již v jedenácté minutě také pořádnou zápletku. Mareš od postranní čáry poslal kolmici na rozběhnutého Fingerhuta, který byl následně faulován v pokutovém území. Pokutový kop Marek Rys neumístil ideálně, gólman míč vyrazil, ale dobíhající Vocásek už mířil přesně. Domácí dobře kombinovali a nechávali soupeře běhat bez míče. Ve 21. minutě měl Marek Rys další velkou šancí aby se zapsal mezi střelce, ale zblízka mířil vedle. Fotbalisté Kosořic se o slovo přihlásili až po půl hodině hry. Malík po přihrávce do strany zamířil do pokutového území, kde ho našel přízemním centrem Macháč, jenže vyloženou šanci neproměnil. O chvíli později zatáhl míč Pokorný, domácí stačili odvrátit jak Pokorného střílenou přihrávku, tak i pěkný pokus Jakubův. Následoval rohový kop a zcela volný Macháč hlavou nasměroval míč vedle. Neproměněné šance mohl potrestat na druhé straně Vocásek s Markem Rysem, jenže střelu druhého jmenovaného včasným vyběhnutím zlikvidoval Kraus.

Start druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu. Domácí do něj vstoupili lépe a navýšili svůj náskok. Po rychlé akci unikl Fingerhut a pěknou ranou zamířil do horního rohu kosořické branky. Hosté nesložili zbraně, ale vlastními chybami se do zakončení příliš nedostávali. Naopak domácí několikrát po zisku míče vyrazili do přečíslení. V 68. minutě Fingerhut opět uplatnil svou rychlost, ale tentokrát na Krause nevyzrál. Na druhé straně se pěkně uvolnil Malík a přetaženým centrem našel Jakubův. Ten se zakončením neotálel a z jedné zamířil těsně mimo. Nakonec se domácí příznivci dočkali i třetí branky. Fingerhut se Šulcem založili akci na pravé straně, přetažený míč Mareš přihrál nabíhajícímu Marku Maňasovi a ten přízemní střelou překonal brankáře. V závěrečných minutách se neprosadil rejšický Fingerhut, ani na druhé straně Valdman mířící z dobré pozice nad.

Fotky ze zápasu

• Branky: 9. Vocásek, 56. Fingerhut, 83. Marek Maňas
  • Rozhodčí: Khol - Mucek, Petrtýl
  • Diváků: 86