Datum: 19. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

téma * Kosořičtí potrestali neproměněné šance soupeře
Vydáno dne 02. 10. 2017 (456 přečtení)

Dva týmy se sedmi body změřily síly v rámci šestého kola. Fotbalisté kosořického „A“ týmu cestovali do Kosmonos s řadou změn v kádru a hlavně bez vykartovaného Bataly. Naopak mezi tři tyče se vrátil po nemoci Jakub Kraus.

SK Kosmonosy "B" - TJ Sokol Kosořice "A" 1:3 (1:1)

Úvod zápasu patřil domácím. Ztrátu Kosořických ve středu hřiště využil Koubek a po ose Řehoř – Siřínek zakončoval posledně jmenovaný, ale vyběhnuvšího Jakuba Krause nepřekonal. Pozadu nezůstali ani Kosořičtí, zpětnou přihrávku zachytil Maška, ale jeho střela zpoza vápna Splídka nevyděsila. Hráči Kosmonos byli aktivnějším týmem a soupeřovu branku několikrát vážně ohrozili. Další šance domácích už znamenala nebezpečí. Po srážce kosmonoského hráče s gólmanem Krausem rozhodčí nařídil pokutový kop, se kterým si poradil domácí Patrik Kraus. Hosté nenechali na odpověď dlouho čekat. Po standartní situaci Sabola, následném souboji Macháče v pokutovém území se k míči dostal Valdman a střelou na zadní tyč vyrovnal. V dalším průběhu prvního poločasu se k zajímavým střelám dostali ještě kosmonoský Beran a Siřínek, ale ani jeden z nich branku netrefil. Hostujícímu celku také dvakrát pomohla branková konstrukce. Ani jednu z dobrých šancí hráči Kosmonos neproměnili, a to i zásluhou kosořického Jakuba Krause v brance.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe domácím. Miškovský našel přesným centrem Berana, ten zatáhl míč po pravé straně, ale výborně zasáhl Adámek. Několik minut nato se ke střele z úhlu dostal Patrik Kraus, ale hostující gólman byl pozorný. Do slibných příležitostí se dostali ještě Beran s Králem, ale jeho hlavička skončila vedle. V 70. minutě hry se dostali do šance také hosté, když Martin Adámek vybojoval balon na půlce, přesnou přihrávkou našel Páru, jehož centr domácí odvrátili na roh. Následný rohový kop zahrával Malík, dobře mířeným centrem před branku našel Machače, který bez problémů uklidil míč do sítě – 1:2 pro hosty. Po vstřelení branky se Kosořičtí zklidnili a začali kontrolovat hru. O pár minut později předvedl lahůdkovou akci Sabol, když se úspěšně zbavil obránce, postupoval sám na Splídka a střelou do odkryté branky zvýšil na 1:3. To si svou premiéru v kosořickém dresu už odbýval Mihalko. Trenér Kosmonos sáhl k větší změně a nasadil hned čtyři čerstvé hráče. Kosmonosy však už žádnou ze svých šancí nedotáhly k přesně mířené střele. Všechny jejich pokusy buď chytil Kraus nebo byly zablokovány obranou Kosořic.

• Branky: 16. Patrik Kraus (pen.) - 21. Valdman, 71. Macháč, 77. Sabol
  • Rozhodčí: Tvaroh - Nejedlo, Tylchert