Datum: 19. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

FK Dobrovice "B" - SK Březno  2:1 (1:1)

Šlágrem ve III. třídě bylo o tomto víkendu bezesporu utkání pátého týmu s druhým.

Opozdilci z řad diváků, kteří dorazili o pár minut později, přišli o dvě branky. Již ve třetí minutě utekl dobrovické obraně Duška a přehozením gólmana otevřel skóre. Domácí se však nenechali zahanbit a o pět minut později vyrovnali. Po přihrávce Mráčka centroval Šubrt a po Jankově brance se začínalo od začátku. Dobrovická rezerva se mohla spolehnout na služby tří hráčů z "A" mužstva. Právě Niklfeld vysunul ve 22. minutě Janka, který tentokrát stav utkání nezměnil. Ve 26. minutě neudržel domácí Netík nervy na uzdě a po úderu soupeře byl po zásluze vyloučen. Početní výhodu mohli hosté využít již po pár minutách hry. Duška naservíroval Benešovi, jehož střelu Jonáš vyrazil. Trojice hráčů si souboj zopakovala i o minutu později. Duška přihrávkou do druhé vlny opět našel svého spoluhráče z útoku. Konec akce byl stejný jako v předchozím případě. Konec prvního poločasu patřil Dobrovicím. Nejprve nadvakrát překonal brankáře Mráček, kterého však na brankové čáre úspěšně zastoupil obránce. Poté se pěknou střelou prezentoval Niklfeld.

Hráči Března si v úvodu druhého dějství vytvořili dvě vyložené příležitosti. V prvním případě Veselého střelu brankář vyrazil. Při druhém pokusu se marně na Švadlenkův centr natahovali střídající Bišický i Šmíd. Špatnou koncovku Března potrestal v 67. minutě Heřmánek, který si naběhl na Mráčkův přímý kop a nikým nekrytý hlavou zavěsil. Oba mužstva si poté od ostřelování soupeřova brankáře odpočinula a vzruch do vápna se vrátil až s úderem 81. minuty, kdy těsně vedle mířil březenský Beneš. Domácí i o deseti párkrát hostujícího gólmana vyděsili, po brejku Mráčka se skóre také neměnilo. Tentýž hráč v 90. minutě zbytečně zakopl míč a po druhé žluté kartě šel předčasně do kabin. Hráči Března toho v nastaveném čase už mnoho nestihli. Pár vteřin před koncem zápasu dostali výhodu standardní situace zpoza vápna. Veselého zakončení domácí branku vůbec neohrozilo.

• Branky: 8. Janek, 67. Heřmánek - 3. Duška
  • Rozhodčí: Folk
  • ŽK: 2:4
  • ČK: 26. Netík, 90. Mráček (oba Dobrovice)